11. edycja Plebiscytu MediaTory

dodano: 
03.11.2017
komentarzy: 
0

Już po raz 11. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. O statuetki powalczy 44 dziennikarzy, cztery zespoły redakcyjne i dwa projekty dziennikarskie. Zwycięzców poznamy podczas Gali Finałowej 2 grudnia 2017 roku w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Laureatów konkursu wybierze ponad 10 tysięcy studentów z 23 polskich uczelni.

„Tegoroczna lista nominacji jest efektem pracy i konsultacji studentów dziennikarstwa z całej Polski. Odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego ogniskowała się uwaga opinii publicznej w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty dziennikarskie są dowodem na to, że rzetelność i misja nie są wytartym archetypem, a faktycznie realizują się w reporterskim warsztacie” – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych znalazły się między innymi reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty, których celem jest skupienie ludzi mediów wokół ważnych problemów.

Organizatorzy podkreślają, że jak co roku najważniejszą kategorią jest AuTORytet.

„Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów. Każdy z nich ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję »dziennikarstwa najwyższej próby«” – piszą twórcy MediaTorów.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych dostępna jest na stronie www.mediatory.pl.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia. (red)

Zdjęcie główne: Gala Finałowa MediaTorów z 2016 roku/fot. materiały prasowe

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin