2016 w PRoto.pl. TOP 5. W mediach

dodano: 
12.01.2017
komentarzy: 
0

Ulotki w bananach, „poparzeniowy kryzys” marki Żywiec Zdrój, wypracowanie napisane za licealistkę, zabawne plakaty promujące ESK i błędy historyczne w kampanii piwa Tyskie - te przeglądy mediów podobały się najbardziej czytelnikom PRoto.pl w 2016 roku.

1. Ulotki o nieuczciwych praktykach Lidla w bananach. Sieć odpowiada


 

W Krakowie, Warszawie i Rzeszowie w kiściach bananów w sklepach Lidl znalazły się ulotki z informacją, że sieć stosuje nieuczciwe praktyki handlowe.

Aktywiści, którzy je zostawili, domagają się „płacenia uczciwych cen i respektowania praw człowieka oraz praw pracowniczych” osób pracujących na plantacjach owoców np. w Ekwadorze. Akcję zorganizowali przez portale społecznościowe – czytamy.

Źródło: pomorska.pl, List plantatorów z Ekwadoru do właściciela Lidla klienci znaleźli w... bananach, 18.10.2016.

Opracowanie: Małgorzata Baran

2. Żywiec Zdrój odpowiada na „poparzeniowy kryzys”: produkt nie był zapakowany oryginalnie

Konsument doznał poparzenia w wyniku wypicia gazowanej wody Żywiec Zdrój Żywioł. Firma reaguje na Facebooku i informuje, że produkt był zapakowany przez osobę trzecią.

We czwartek media poinformowały o mężczyźnie z Bolesławca, który trafił do szpitala po wypiciu wody marki Żywiec Zdrój. 31-latek miał poparzony przełyk. Według lekarza w butelce był kwas.

Źródło: tvn24.pl, Żywiec Zdrój oświadcza: produkt nie był zapakowany oryginalnie, 22.09.2016

Opracowanie: Magdalena Wosińska

 

3. Pracownik biura prasowego Kancelarii Prezydenta: „Napisałam za licealistkę wypracowanie i dostałam z niego 2”

 

 

Katarzyna Pawlak chciała pokazać absurdy w szkolnym systemie oceniania. Zapomniała na moment jednak, że jest pracownikiem biura prasowego Kancelarii Prezydenta i pochwaliła się, że napisała za licealistę wypracowanie. I to marnie ocenione: „ Napisałam znajomej licealistce wypracowanie. Nauczycielka uznała, że to się do niczego nie nadaje. Składnia i stylistyka fatalne. Dostałam 2” - napisała na swoim TT.

Źródło: wyborcza.pl, Pracownica kancelarii Dudy napisała wypracowanie licealistce. Dostała z niego dwóję, wyborcza.pl, 13.04.2016

Opracowanie: Magdalena Wosińska

 

4. Plakatów ESK „Nie kiś się w Warszawie” nie zobaczą mieszkańcy w stolicy

Kampania promująca weekend otwarcia „Przebudzenie”  Europejskiej Stolicy Kultury właśnie trwa. „Przygotowano zaproszenia dedykowane konkretnym miastom, ale do Warszawy docierają jedynie plakaty uogólnione” – informuje Agata Saraczyńska, autorka artykułu.

I tak, za pomocą grypsów i gier słownych „Wrocławska Odra czeka na łódź”, latarnia morska w Trójmieście sugeruje „Kurs na Wrocław”, a w Katowicach „Czas na fajrant” nawiązuje do górnośląskich górników. Krakowiaków ma zapraszać hasło „Wy na pole, my na dwór, ale kierunek jeden”.

Źródło: wyborcza.pl, Zaproszenie na ESK "Nie kiś się w Warszawie" zbyt kontrowersyjne, Agata Saraczyńska, 08.01.2016

Opracowanie: Magdalena Wosińska

5. Błędy historyczne w kampanii piwa Tyskie


http://www.proto.pl/aktualnosci/bledy-hisotryczne-w-kampanni-tyskie-wyty...

Najnowsza kampania marki Tyskie ledwo wystartowała, a już zrobiło się o niej głośno. Jednak nie dlatego, że wszystkich zachwyciła. Internauci zarzucają firmie nieznajomość historii. Problem jednak w tym, że miasto Tychy zostało w niej umieszczone w Cesarstwie Autro-Węgierskim. Zwrócili na to uwagę użytkownicy Facebooka i swoje niezadowolenie wyrazili na oficjalnym fanpage’u Tyskie.

Źródło:dziennikzachodni.pl, Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka odpowiada, 10.03.2016

Opracowanie: Anna Kozińska

Cykl:

komentarzy:
0

Zobacz także...

Nowe nazwy produktów IKEI, 7 cech PR-owca, negatywne strony tzw. open space'u, „wojna” burgerów i rasistowki plakat Amerykańskiego Czerwonego Krzyża to tematy z przeglądu zagranicznych mediów, które w...

Czytelników interesowały losy rzecznika AGH, odejście Karoliny Gadzimskiej z La Manii, nowe stanowisko Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej, współpraca Marii Pereiry z Kancelarią Premiera i nowa osoba w dziale komunikacji Sanofi...

Zdjęcie piłkarzy przerobione przez Młodzież Wszechpolską, zamknięcie biura Edelmana w Polsce, umorzony rachunek uczestniczki Powstania Warszawskiego, sprawa dystrybucji informacji prasowej przez Elizę Misiecką w ZFPR i gra sprzed 23 lat...

Rosnące w siłę instamatki, work-life balance, mikroinfluencerzy, rynek dóbr luksusowych poszukujący influnecerów i praca po pracy PR-owca – to najbardziej popularne teksty redaktorów PRoto.pl...

PR-owiec w gronie najbardziej stresujących zawodów, krytykowana reklama Orange, podkreślanie słów w Messengerze i odpowiedź Foods by Ann w sprawie larw...

Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin