REKLAMA

Adamek u Wojewódzkiego. Codziennik Feministyczny składa skargę na słowa o biciu kobiet

dodano: 
18.05.2017
komentarzy: 
0

Organizacja chce, by KRRiT zajęło się sprawą wypowiedzi boksera i reakcją prowadzącego talk show „Kuba Wojewódzki”.

„Trzeba lać” – w ten sposób Tomasz Adamek w programie odpowiedział na pytanie, co należy robić, jeśli kobieta nie chce wykonywać prac domowych. W związku z tym Codziennik Feministyczny oraz organizacje działające na rzecz praw kobiet napisały list do TVN i KRRiT z żądaniem przeprosin.

Jak czytamy, kontrowersje wzbudziła też reakcja gospodarza programu – Kuby Wojewódzkiego, który – jak relacjonuje żródło – „roześmiał się i uniósł kciuk w górę w geście poparcia”. Oprócz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji adresatem listu jest Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji TVN. Autorki korespondencji zwracają uwagę, że słowa Tomasza Adamka wydają się tym bardziej bolesne, że niedawno głośno było o sprawie Karoliny Piaseckiej, żony radnego PiS. Ten miał się znęcać nad nią psychicznie, a sama Piasecka opowiedziała swoją historię także na antenie TVN.

Łącznie pod listem podpisało się 37 organizacji. Onet.pl informuje z kolei, że Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w związku z wypowiedzią złożył zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa. (mw)

Źródło:

onet.pl, Adamek nakłaniał do bicia kobiet? Jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa/Katarzyna Barczyk, 15.05.2017/ newsweek.pl, Organizacje kobiece złożyły skargę na skandaliczne słowa o biciu kobiet, 17.05.2017
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin