REKLAMA

Sopot walczy z negliżem

dodano: 
11.08.2017
komentarzy: 
0

Miasto w ubiegłym roku rozpoczęło akcję, która ma przekonać przyjezdnych, aby nie chodzili półnago po ulicach. Sopot, jako pierwszy nadmorski kurort w Polsce, postanowił przeprowadzić tego rodzaju kampanię edukacyjno-informacyjną – czytamy na trojmiasto.wyborcza.pl.

„Na ulicach Sopotu i w witrynach restauracji przybywa plakatów i naklejek informujących, że w przestrzeni miasta należy chodzić ubranym” – mówi w rozmowie ze źródłem Marta Łukowska ze Stowarzyszenia Turystycznego Sopot.

Jak przyznaje Łukowaska, widać już efekty prowadzonej kampanii, bo osób, które półnago przechadzają się po ulicach miasta jest już mniej. Turyści nie wchodzą już też bez ubrań do restauracji, co jak mówi przedstawicielka Stowarzyszenia Turystycznego Sopot, zdarzało im się w poprzednich sezonach.

„Restauratorzy sami byli zainteresowani naszą akcją, wciąż dzwonią do nas kolejni właściciele gastronomii i proszą o udostępnienie materiałów. Dzisiaj odpowiednie naklejki ma już większość restauracji na ul. Bohaterów Monte Cassino” – wyjaśnia Łukowska w rozmowie z serwisem trojmiasto.wyborcza.pl. Wyraża też nadzieję, że akcja rozwiąże problem półnagich turystów, a za przykładem Sopotu pójdą inne nadmorskie miasta. (pk)

Źródło:

trojmiasto.wyborcza.pl, Sopot nie chce golasów na ulicach i w restauracjach. Są już pierwsze efekty kampanii, Emilia Stawikowska, 10.08.2017

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin