REKLAMA

Andrzej Kropiwnicki z Alfa Communications wyróżniony Czerwoną Kokardką

dodano: 
07.12.2017
komentarzy: 
0

Andrzej Kropiwnicki, partner i współzałożyciel agencji PR Alfa Communications, został wyróżniony Czerwoną Kokardką. Jest to nagroda przyznawana osobom w szczególny sposób przyczyniającym się do poprawy jakości życia ludzi z wirusem HIV i chorych na AIDS lub wnoszącym istotny wkład w działania profilaktyczne w dziedzinie HIV/AIDS.

Dotychczas Czerwone Kokardki w Polsce otrzymywali m.in. lekarze, pielęgniarki, przedstawiciele NGO, politycy i dziennikarze. W tym roku po raz pierwszy wyróżnienie to trafiło w ręcę szefa agencji PR.

Andrzej Kropiwnicki od 2011 roku prowadzi program Pozytywnie Otwarci, którego głównym celem jest profilaktyka zakażeń HIV oraz pokazanie osobom żyjącym z wirusem i ich otoczeniu, że dzięki nowoczesnym, bezpiecznym metodom leczenia, z HIV można normalnie żyć. W ramach programu organizowany jest konkurs dla instytucji i osób, które chciałyby prowadzić lub prowadzą działania w obszarach edukacji i aktywizacji, a także profilaktyki HIV/AIDS.

„Współpraca z ekspertami i organizacjami pozarządowymi to podstawa komunikacji w obszarze ochrony zdrowia. Przykładamy do niej ogromne znaczenie niezależnie od tego, czy prowadzimy kampanie na temat HIV, wirusowego zapalenia wątroby, onkologii, okulistyki czy zdrowia publicznego. Dlatego tak bardzo cieszy nas wyróżnienie przyznane przez gremium, w skład którego wchodzi wielu przedstawicieli NGO” – mówi Przemysław Barowicz, partner i współzałożyciel Alfa Communications.

Idea Czerwonej Kokardki powstała w 1991 roku. W Polsce nagroda przyznawana jest od 1996 roku przez kapitułę, w skład której, obok przedstawicieli Krajowego Centrum ds. AIDS oraz Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS, wchodzą reprezentanci organizacji pozarządowych pomagających osobom żyjącym z HIV i promujących profilaktykę. (pp)

REKLAMA

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin