Anna Maria Żukowska nie będzie już rzeczniczką SLD

dodano: 
14.01.2021
komentarzy: 
0

Anna Maria Żukowska nie jest już rzeczniczką prasową SLD. Informację o zakończeniu pełnienia tej funkcji posłanka Lewicy potwierdziła na Twitterze.

„To było prawie 5 lat fascynującej, ale i wyczerpującej pracy na rzecz formacji, ale też na rzecz idei. Teraz chwilę odpocznę i zabieram się za obowiązki poselskie” – napisała Anna Maria Żukowska na Twitterze.

screen

Źródło: twitter.com/AM_Zukowska

Anna Maria Żukowska funkcję rzeczniczki SLD pełniła od lutego 2016 roku. W przeszłości odpowiadała za kontakty z mediami Rady Mazowieckiej SLD, była również rzeczniczką sztabu wyborczego Zjednoczonej Lewicy. Jest absolwentką prawa i anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie Żukowska jest posłanką z ramienia Lewicy.

Jak podaje polsatnews.pl za Interią, odejście Żukowskiej związane jest z nową decyzją zarządu SLD, który uznał, że rzecznikiem prasowym partii nie może być parlamentarzysta. Źródło wskazuje jednak, że posłanka zaszkodziła sobie wypowiedzią z 6 stycznia 2021 roku na temat szczepień na antenie Polsat News – Żukowska stwierdziła, że szczepienia przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe. Źródło podaje za Interią, że był to jedynie pretekst, bo całe biuro miało nie funkcjonować jak należy.

W rozmowie z portalem wiadomosci.gazeta.pl Żukowska przekazała, że uchwała zarządu SLD została z nią uzgodniona i sytuacja nie ma związku z jej wypowiedzią na temat szczepień. „Decyzja była wynikiem analizy roku funkcjonowania nas w klubie. Doszliśmy do wniosku, że nowym rzecznikiem lub rzeczniczką będzie osoba spoza parlamentu. Ja również oceniam ten rok jako wyczerpujący, pochłaniający mnie czasowo, na czym cierpią moje obowiązki poselskie” – powiedziała Żukowska w rozmowie z wiadomosci.gazeta.pl.

PRoto.pl próbowało skontaktować się z SLD, aby potwierdzić informacje podawane w mediach oraz dowiedzieć się, kto przejmie obowiązki rzecznika prasowego partii. Do czasu publikacji nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. (ak)

Źródło:

własne/ polsatnews.pl, Interia: Anna Maria Żukowska nie będzie rzeczniczką SLD, 13.01.2021/ wiadomosci.gazeta.pl, Anna Maria Żukowska nie jest już rzeczniczką SLD. "Trudno jest godzić funkcje rzecznika i parlamentarzysty", Daniel Drob, 13.01.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin