Świąteczne życzenia Pablo Escobara powodem sporu dyplomatycznego

dodano: 
16.12.2016
komentarzy: 
0

Madryt, kilkanaście dni przed świętami, najpopularniejszy plac miasta i… billboard, który wywołał dyplomatyczny spór między Kolumbią a Hiszpanią. O sprawie pisze wprost.pl.

Powodem sporu jest sporej wielkości reklama serialu Narcos produkowanego przez Netflix, którą wywieszono na placu Puerta del Sol, jednej z głównych atrakcji turystycznych miasta. Na billboardzie widnieje twarz aktora Wagnera Moury. Wciela się on w rolę Pablo Escobara – kolumbijskiego bossa narkotykowego, który we wczesnych latach 90. zgromadził około 30 miliardów dolarów majątku dzięki handlowi kokainą. Kontrowersyjna postać życzy przechodniom… „Białego Bożego Narodzenia”.


Źródło: Twitter.com

Wprost.pl pisze, że wielu odczytuje to jako oczywiste nawiązanie do kokainowego biznesu, na którym Escobar zbudował swoje imperium. Nie inaczej odebrało to Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kolumbii, którego przedstawiciele zaapelowali do Netfliksa i hiszpańskich władz o wycofanie kontrowersyjnego billboardu. Angela Holguin, szefowa kolumbijskiej dyplomacji, miała stwierdzić, że reklama serialu szkodzi wizerunkowi jej kraju, który przez wiele lat walczył z kartelem narkotykowym Escobara.

Władze Madrytu jednak nie dopatrzyły się nieprawidłowości w billboardzie Netfliksa. Reklama w najbliższym czasie najprawdopodobniej nie zostanie zdjęta. (mp)

zdj. główne: twitter.com/JaroslawGruszka

Źródło:

wprost.pl, Billboard z życzeniami „Białego Bożego Narodzenia” powodem sporu dyplomatycznego, 15.12.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin