Brytyjska rodzina królewska wyznaczyła zasady walki z trollami

dodano: 
06.03.2019
komentarzy: 
0

Administratorzy mediów społecznościowych brytyjskiej rodziny królewskiej wyjaśnili, jakie treści w mediach społecznościowych są dla nich nieakceptowalne. Nowe zasady zostały opublikowane w obliczu doniesień na temat seksistowskich i rasistowskich komentarzy zamieszczanych w sieci pod adresem Kate, księżnej Cambridge, i Meghan, księżnej Sussex – zauważa nbcnews.com. Reguły będą stosowane także do wzmianek na temat pozostałych członków rodziny królewskiej.

Administratorzy podają, że komentarze nie mogą m.in. zawierać spamu, gróźb, nienawiści, oczerniać kogokolwiek czy promować nadmiernie seksualizujących materiałów. Niedozwolona będzie też dyskryminacja ze względu na rasę, religię, płeć, narodowość, niepełnosprawność, orientację seksualną czy wiek. Administatorzy nie będą pozwalać także na pisanie nie na temat.

Komentarze, które złamią zasady ustalone przez rodzinę królewską, będą ukrywane lub usuwane, a ich autorzy – blokowani i zgłaszani odpowiednim organom ścigania.

„Prosimy wszystkich, którzy wchodzą w interakcje z naszymi kanałami w mediach społecznościowych, o okazywanie uprzejmości, życzliwości i szacunku do wszystkich członków społeczności” – czytamy na stronie rodziny królewskiej. (mp)

Źródło:

nbcnews.com, The British royal family says it will block trolls on social media, Lucy Handley, 04.03.2019/ royal.uk, Social Media Community Guidelines
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin