Brytyjski resort zdrowia nawołuje do bojkotu przejazdu ciężarówek Coca-Coli

dodano: 
07.12.2017
komentarzy: 
0

Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, brytyjski resort zdrowia wzywa do bojkotu tradycyjnego przejazdu ciężarówek Coca-Coli, podczas którego rozdawane będą darmowe butelki. Według urzędu, wpłynie to na zwiększenie picia słodkiego napoju przez dzieci, co może być bardzo szkodliwe dla ich zdrowia.

Jak czytamy dalej, naukowcy odkryli, że napoje gazowane sprzyjają nadwadze i jednocześnie zwiększają ryzyko udaru mózgu i demencji.

Źródło pisze, że Public Health England zdecydowało się wystąpić z oficjalnym apelem do lokalnych władz oraz właścicieli centrów handlowych, by nie wyrażali zgody na przejazd świątecznych ciężarówek Coca-Coli. Duncan Selbie, przedstawiciel organizacji, tłumaczy, że takie akcje specjalne nie zachęcają rodziców do tego, by dbali o zdrowie swoich dzieci, są też w kontrze wobec programów przeciwdziałającym otyłości i próchnicy wśród najmłodszych, podaje źródło.

Jak czytamy dalej, przedstawiciele Coca-Coli odpierają zarzuty, argumentując, że podczas przejazdów świątecznych korowodów klientom oferowane są trzy rodzaje napoju, a 70 proc. z nich zwykle wybiera wersję light, która nie zawiera cukru. (jg)

Źródło:

zdrowie.radiozet.pl, Brytyjski resort zdrowia wzywa do... bojkotu świątecznej trasy Coca-Coli, 05.12.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin