Czy gwiazda w Polsce może mieć poglądy, czyli przypadek Radwańskiej

dodano: 
13.05.2013
komentarzy: 
1

Jak czytamy w Do Rzeczy, po zapowiedzi bojkotu TVN, Agnieszkę Radwańską krytykowano nie tylko za jej „gwiazdorzenie”, ale także za poglądy polityczne.

Radwańska w wywiadzie dla Gazety Wyborczej stwierdziła, że TVN opublikował zmanipulowany materiał po jej porażce w olimpijskim turnieju tenisowym. Do tego czasu tenisistka był traktowana jak dobro narodowe. Po jej wypowiedzi ruszyła lawina krytyki. Kuba Wojewódzki zarzucił Radwańskiej chciwość przypominając, że za udział w jego programie mama tenisistki zażądała 100 tys. zł. W odpowiedzi ojciec, Robert Radwański, przyznał, że jego córka nie przyszłaby do programu Wojewódzkiego za żadne pieniądze, a żądanie 100 tys. zł było po to, żeby się od niego uwolnić.

Zdaniem dziennikarza Andrzeja Bobera, Agnieszce Radwańskiej przewróciło się w głowie. Były tenisista Wojciech Fibak zaznaczył, że jest ona „nadwrażliwa na krytykę”. Mikołaj Lizut, redaktor naczelny radia Roxy FM, stwierdził, że bojkot TVN ma także związek z prawicowymi poglądami tenisistki. „W wielu wywiadach zarówno Agnieszka Radwańska, jak i jej tata, bardzo podkreślali kontekst polityczny. To jest rzeczywiście »Agnieszka Smoleńska«” – zaznaczył Lizut. Mimo wszystko, jak zaznacza menedżer sportowy Adam Supranowicz, gwiazdy powinny mieć swoje poglądy, ponieważ „bez poglądów sportowiec jest nijaki, bez charakteru, a tego nie lubią ani kibice, ani sponsorzy”. Natomiast Szymon Sikorski z agencji Publicon zauważa, że w USA gwizdy bez skrępowania opowiadają o swoich poglądach politycznych, bo są one częścią „ich wizerunku i tożsamości”. (ks)

 

Źródło:

Do Rzeczy, Isia wkurza mainstream, Agnieszka Niewińska, 13.05.2013
komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
14.05.2013
14:59:42
ilo
(14.05.2013 14:59:42)
Tylko u nas rządzi GW+TVN+PO i nikt nie może ogłaszać innych poglądów niż nieomylna władza
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin