DELab – wspólna inicjatywa UW i Google’a

dodano: 
04.04.2014
komentarzy: 
0

Powstał interdyscyplinarny ośrodek Digital Economy Lab, którego działania będą skupiać się na wzmocnieniu wykorzystywania nowych technologii w społeczeństwie i gospodarce. „Internet i nowe technologie są motorem napędowym gospodarki i mają ogromny wpływ na rozwój przedsiębiorczości” – przyznaje dr Nicklas Lundblad, Director of Public Policy and Government Relations EMEA w Google, na łamach brief.pl.

Powstanie ośrodka DELab było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 1 mln dol., które przekazało Google. Współautorami inicjatywy są: Wydział Nauk Ekonomicznych, Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego.

Przez najbliższy rok ośrodek skupi się przede wszystkim na realizacji dwóch programów, czyli „inteligentna gospodarka” oraz „miejsca pracy oraz kompetencje przyszłości”. Ponadto w planie jest także uruchomienie programu, który będzie wspierał rozwój przedsiębiorczości na UW – czytamy w serwisie.

„Rozpoczynamy od gospodarki, ale interesujemy się też pokrewnymi zagadnieniami – politykami publicznymi, zmianami społecznymi. DELab ma się rozwijać, a finansowy wkład Google stanowić zachętę do inwestowania w takie badania zarówno instytucji prywatnych, jak i publicznych. Ten projekt to dowód na to, że współpraca uczelni i korporacji potrafi dobrze się układać także w Polsce” – podsumowuje profesor Marcin Pałys, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego. (kg)

 

Źródło:

Brief.pl, Google i UW uruchamiają Digital Economy Lab, 02.04.2014
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin