Facebook będzie mógł automatycznie zatwierdzać nowych członków grup

dodano: 
17.12.2019
komentarzy: 
0

Facebook w grudniu 2019 roku ogłosił, że administratorzy grup będą mogli ustawić system tak, by nowi członkowie byli akceptowani automatycznie. Jak czytamy na socialmediatoday.com, może to ograniczyć czas, jaki administratorzy muszą poświęcać na kwestie techniczne zarządzania społecznością, dzięki czemu będą mogli skupić się na jej angażowaniu.

Z poziomu przeglądarki na komputerze program można skonfigurować, klikając przycisk „moderuj grupę” dostępny na liście pod jej nazwą (z lewej strony). Facebook pozwala moderatorom na wybranie kilku kryteriów, na podstawie których będzie potem decydował o automatycznym dodaniu kogoś do grupy. Znaczenie będzie mogło mieć to, czy ktoś udzielił odpowiedzi na wszystkie pytania, czy przebywa w pobliżu miasta wskazanego przez administratora, czy należy do grona znajomych obecnych członków grupy oraz czy posiada konto na Facebooku odpowiednio długo.

Automatyzację dodawania członków można też skonfigurować z poziomu aplikacji mobilnej.

Ilustracja przedstawiająca listę kryteriów dla nowych członków grup
Źródło: facebook.com/community

Źródło zwraca uwagę, że można wybrać albo jedno kryterium, albo kilka z nich. Każdy użytkownik, który został dodany automatycznie, wciąż może być usunięty – czytamy.

Jak przypomina socialmediatoday.com, Facebook niedawno zaczął także sugerować administratorom osoby, które nadawałyby się na funkcję moderatora grupy.

Czytaj też: Facebook wprowadza nowy rodzaj grup – dla pracowników i pracodawców

(mp)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Adds New Automatic Member Approval Option for Groups, Andrew Hutchinson, 17.12.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin