Facebook zrezygnował z naklejek wspierających społeczność LGBTQ+ w Polsce

dodano: 
14.10.2020
komentarzy: 
0

Facebook zaprezentował tęczowe naklejki wspierające społeczność LGBTQ+, jednak użytkownicy z Polski nie mają do nich dostępu – informuje polsatnews.pl. Jak czytamy, funkcja ta została wstrzymana dla krajów, w których osoby LGBTQ+ „narażone są na niebezpieczeństwo”.

Źródło podaje, że Facebook wprowadził naklejki w związku z obchodzonym 11 października Dniem Coming Outu (upamiętnia on marsz osób LGBT w Waszyngtonie w 1987 roku – przyp. red.) Serwis chciał w ten sposób zaznaczyć, że jest on bezpiecznym miejscem dla środowiska LGBTQ+ – czytamy.

Źrodło: facebook.com/LGBTQFacebook

Dalej dowiadujemy się, że jedna z internautek zwróciła uwagę na to, że nie może znaleźć tęczowych  naklejek i zapytała, czy portal wprowadził je dla użytkowników z całego świata. W odpowiedzi okazało się, że „w niektórych państwach ta funkcjonalność jest ograniczona” – pisze źródło.

„Aby chronić osoby mieszkające tam, gdzie jako osoby LGBT+ mogą być narażone na niebezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się ukryć naklejki w niektórych krajach” – przytacza polsatnews.pl za serwisem.

Dowiadujemy się również, że innymi krajami, które zostały wykluczone z tej opcji, są: Afganistan, Algieria, Azerbejdżan, Bahrajn, Bangladesz, Białoruś, Bhutan, Brunei, Dżibuti, Egipt, Indie, Indonezja, Iran, Irak, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Kirgistan, Liban, Libia, Malezja, Malediwy, Mauretania, Maroko, Nepal, Oman, Pakistan, Palestyna, Katar, Rosja, Arabia Saudyjska, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Syria, Tadżykistan, Tunezja, Turkmenistan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Ukraina, Uzbekistan, Sahara Zachodnia i Jemen.

Polscy użytkownicy twierdzą, że umieszczanie ich kraju na tej liście sprawia, że „społeczność LGBTQ+ jest ignorowana i ukrywana” – czytamy dalej.

Czytaj też: 50 ambasadorów napisało list w obronie praw osób LGBT. Politycy Zjednoczonej Prawicy odpowiadają

(kd)

Źródło:

polsatnews.pl, Polska bez tęczowych naklejek na Facebooku. "W kraju społeczności LGBTQ+ są zagrożone", 12.10.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin