Gala finałowa 12 Plebiscytu MediaTory już 1 grudnia w Krakowie

dodano: 
27.11.2018
komentarzy: 
0

Już 1 grudnia w Krakowie odbędzie się gala finałowa 12 edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Ogłoszeni zostaną laureaci w kategoriach: AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Pełną listę tegorocznych nominowanych prezentowaliśmy tutaj. Podczas gali statuetkę w kategorii AuTORytet odbierze Małgorzata Szejnert.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – wszyscy zainteresowani uczestnictwem mogą pobrać wejściówki na stronie. Dodatkowo można będzie je odebrać w dniu gali w trzech punktach w Krakowie: w Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33) od 10:00 do 16:15, na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Łojasiewicza 4) od 10:00 do 13:00, w budynku Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1) od 10:00 do 13:00.

Tegorocznej Gali Finałowej Plebiscytu Mediatory towarzyszą dwa wydarzenia – oba odbędą się na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Pierwszym z nich jest IV Ogólnopolska Konferencja Mediów Akademickich, która rozpocznie się 30 listopada, a jej oficjalnym zakończeniem będzie gala Plebiscytu MediaTory. Konferencję otworzy debata „Młodzi, aktywni, cyfrowi, ale czy bezpieczni?”, do udziału w której zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji, Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Warszawskiego Instytutu Bankowości. Poprowadzi ją Bartłomiej Godusławski z Dziennika Gazety Prawnej. W ramach wydarzenia młodzi dziennikarze będą mogli wziąć udział w prelekcjach i warsztatach prowadzonych m.in. przez Janusza Schwertnera (Onet) czy Mateusza Borka (Polsat Sport). Jak mówią organizatorzy Plebiscytu, konferencja „ma na celu integrację środowisk mediów akademickich z całej Polski”.

Drugie z wydarzeń towarzyszących gali to Panel Międzynarodowy, podczas którego dziennikarze z Polski, Węgier, Słowacji i Czech będą dyskutować o kondycji dziennikarstwa śledczego. Spotkanie zaplanowano na godzinę 12:00.

Organizatorami 12 edycji Plebiscytu są Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia. (bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin