Głosowanie w Plebiscycie MediaTory 2014 rozpoczęte!

dodano: 
09.10.2014
komentarzy: 
0

Studenci dziennikarstwa z 20 uczelni w całej Polsce już od dziś mogą wybrać dziewięciu laureatów 8. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie. Do głosowania uprawnionych jest ponad 10 tysięcy studentów. Zwycięzców poznamy na uroczystej Gali Finałowej 29 listopada w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Studenci dziennikarstwa mogą podczas wykładów na swojej uczelni głosować na dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w ubiegłym roku akademickim uznali za godną naśladowania. Uprawnieni do głosowania z 20 uczelni w Polsce będą mogli oddać głos na dziennikarzy nominowanych w ośmiu kategoriach: NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR i ReformaTOR. W każdej z kategorii znajduje się pięć nazwisk lub redakcji, które zostały wyłonione z propozycji nadsyłanych przez uczelnie partnerskie przez cały rok. Studenci wybiorą również swój AuTORytet – dziennikarza, od którego mogą uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Na karcie do głosowania znajduje się puste miejsce, gdzie każdy student może wpisać nazwisko osoby, którą uważa za swój dziennikarski autorytet. Podczas głosowania w tej kategorii posłużyć się można także listą 13 pomocniczych propozycji. Nagroda ta przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej, a laureat w tej kategorii zostanie ogłoszony już 17 listopada.

Głosowanie w Plebiscycie potrwa do 19 października, a wszystkich zwycięzców poznamy 29 listopada podczas uroczystej gali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Organizatorami 8. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ, a współorganizatorem Uniwersytet Jagielloński.

Sponsorami Plebiscytu jest Fundacja Seriatim oraz grupa sponsorów prywatnych: Oskar Derych, Tomasz Andryszczyk oraz Marcin Beme.

Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

Pełna lista nominowanych dostępna jest na stronie

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin