Greenpeace Russia i Isobar Moscow pokazują na Instagramie, jak zmiany klimatu wpłyną na wygląd świata

dodano: 
29.07.2019
komentarzy: 
0

Niedawno popularnością wśród internautów cieszyła się aplikacja FaceApp, pokazująca m.in., jak dana osoba będzie wyglądać na starość. Na jej wzór rosyjski oddział Greenpeace oraz Isobar Moscow rozpoczęły na Instagramie kampanię EarthApp. Pokazują, jak najpiękniejsze miejsca na Ziemi będą wyglądały za kilkadziesiąt lat na skutek zmian klimatycznych – opisuje thedrum.com.

Jak czytamy, kampania ma zwrócić uwagę na to, jak dużym problemem są zmiany klimatyczne i towarzyszące im skutki. Za pomocą EarthApp można zobaczyć, jak zmieni się Ziemia, jeśli ludzie nie przestaną jej zanieczyszczać.

Pierwsze ze zdjęć opublikowanych w ramach akcji na instagramowym profilu Greenpeace Russia pokazuje zatopiony Sankt Petersburg. Na innych fotografiach pokazano m.in. zmienione jezioro Bajkał czy Arktykę.

Greenpeace Russia Instagram

Greenpeace Russia Instagram

Źródło: instagram.com/greenpeaceru

Założycielka Isobar Moscow Diana Volkova podkreśliła, że zmian klimatycznych nie można dłużej ignorować. „Kiedy użytkownicy postarzali swoje twarze, pojawiło się pytanie – co będzie wokół nas w tym momencie? Jak zmieni się świat, kiedy będziemy wyglądali jak nasze portrety z FaceApp?” – źródło cytuje wypowiedź przedstawicielki agencji. Jak dalej czytamy, Volkova uważa, że wpisy na Instagramie mogą podnieść świadomość społeczeństwa i zachęcić do walki ze zmianami klimatycznymi. (mb)

Źródło:

thedrum.com, New EarthApp campaign highlights catastrophic climate change, Olivia Atkins, 24.07.2019/ Zdjęcie główne: instagram.com/greenpeaceru
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin