Hofman o PO: „to nie rząd, ale źle sklecony komitet wyborczy nastawiony na przetrwanie”

dodano: 
31.10.2014
komentarzy: 
0

Adam Hofman, w wywiadzie dla Gazety Wyborczej opowiada o celach, które stawia sobie Jarosław Kaczyński i przy okazji komentuje sytuację w rządzie. „Niedługo się przekonamy, że eksperyment z premier Kopacz się nie udał”- przewiduje rzecznik PiS-u.

Prawo i Sprawiedliwość chce wygrać wybory parlamentarne i uzyskać większość w Sejmie, która pozwoli partii rządzić samodzielnie. „Według naszych dzisiejszych ana­liz jest to możliwe” – podkreśla Hofman i dodaje: Chcemy zmie­niać państwo od fundamentów. Rządy Ewy Kopacz to zupełnie inna sytuacja niż za Tuska. On panował, nie rządził - robił wszystko, żeby nie naruszyć żad­nych interesów. Potrafił natomiast za­rządzać konfliktem, rozgrywać partię, czasami wprowadzał korekty”. Zdaniem rzecznika PiS-u, sytuacja w partii nie zmieniła się nawet po tym, gdy Ewa Kopacz została premierem. „Poza tym, po prawdzie, to nawet nie rząd, ale źle sklecony komitet wyborczy nastawio­ny na przetrwanie” – mówi w rozmowie z dziennikiem.

Paweł Wroński, dziennikarz Gazety Wyborczej przypomniał, że Jarosław Kaczyński „wprowadzał kiedyś projekt IV Rzeczypospolitej, ale okazało się to państwo prokuratorów i służb specjalnych”. W odpowiedzi Hofman zwrócił uwagę, że „to nie za ich czasów służby wchodziły do redakcji  gazet i to nie za ich rządów notowano największą liczbę podsłuchów”.

„Nam i projektowi IV RP przy­klejono twarz, z którą ja się nie identy­fikuję” – stwierdza rzecznik PiS-u.

W rozmowie pada także pytanie o wypowiedź Radosława Sikorskiego dla portalu Politico. Co sądzi o niej Hofman? „Sugero­wanie, że milcząco przyjęliśmy do wia­domości chęć rozbioru Ukrainy, mo­że zostać wykorzystane przez naszych wrogów, którzy mogą zacząć lansować tezę, że jesteśmy nieodpowiedzialnym państwem. Poza tym to nie była –jak raczył pan zasugerować -jakaś nic nieznacząca wpadka. Radosław Sikorski swoimi wyjaśnieniami i butnym sty­lem obraził Polaków. Czy taki człowiek może być drugą osobą w państwie?” – pyta polityk PiS-u. (mw)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Hofman: PiS albo mordor, Paweł Wroński, 29.10.2014
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin