III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” już 18 października w Poznaniu

dodano: 
02.10.2018
komentarzy: 
0

18 października 2018 roku w Poznaniu odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Jak wyjaśnia Fundacja CSR Res Severa, organizator wydarzenia, jest to jedyny w Polsce festiwal filmowy związany ze zrównoważonym rozwojem, społeczną odpowiedzialnością biznesu i Globalnymi Celami ONZ (SDGs).

„Wyjątkowo interesujące mogą być pokazy pozakonkursowe: zrealizowany z rozmachem, mimo że krótki film o wraku Krakena  czy ceniony w świecie dokument wyprodukowany przez Leonardo di Caprio o wpływie zmian klimatycznych na naszą planetę. Wielkopolskę reprezentują produkcje Stowarzyszenia PISOP i Dobrej Spółdzielni Socjalnej. Tradycją festiwalową są też spotkania z zaproszonymi gośćmi i ekspertami” – czytamy w materiałach prasowych.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia wystąpią: Virginie Little, prezeska Fundacji One Planet i współorganizatorka Targów Zero Waste, Małgorzata Szadkowska, dyrektor CIWF Polska, Marcin Tischner z ProVeg Polska i Magdalena Owsiana z Cognifide Polska.

Jak przypominają organizatorzy, III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” to też konkurs najlepszych krótkich filmów z I, II i III sektora, czyli przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych i agend państwowych.

„W tym roku poziom filmów jest bardzo wysoki. Cieszę się też, że zgłoszone filmy dotyczą prawie wszystkich sfer aktywności człowieka” – mówi Rafał Górecki, dyrektor Kina Bułgarska 19 i jeden z jurorów Festiwalu.

Do III edycji wydarzenia zgłoszono 38 krótkich filmów, z czego do konkursu zakwalifikowało się 25: 13 produkcji przedsiębiorstw i 12 obrazów organizacji pozarządowych. Jury wybierze spośród nich najbardziej wartościowe filmy pod względem merytorycznym i artystycznym. Najlepsze produkcje mogą otrzymać nagrody regulaminowe: Złotą, Srebrną i Brązową Tarczę oraz nagrodę widzów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji na stronie.

III Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” odbędzie się 18 października w godz. 16.00 – 22.00 w Collegium da Vinci, przy ul. Kutrzeby 10 w Poznaniu. Jest organizowany w formule „Zielonego Wydarzenia”, więc organizatorzy zachęcają do przybycia rowerem lub komunikacją miejską.

Więcej informacji na temat III Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” można znaleźć na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(pp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin