IMM: Radio Zet najczęściej cytowanym medium w lutym

dodano: 
30.03.2017
komentarzy: 
0

Na czele najczęściej cytowanych mediów w Polsce znajdują się dwie rozgłośnie radiowe: Radio Zet oraz RMF FM - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Na trzecim miejscu uplasował się dziennik Rzeczpospolita.

Kolejne miejsca zajęły Gazeta Wyborcza i dziennik Fakt. W mediach często poruszano temat wypadku Beaty Szydło, dymisji Bartłomieja Misiewicza oraz sprawa pieniędzy ze zbiórek KOD-u.


Instytut Monitorowania Mediów

Prasa
Na pierwszym miejscu wśród najczęściej cytowanych tytułów prasowych znalazł się dziennik Rzeczpospolita, wyprzedzając Gazetę Wyborczą oraz Fakt. Tak wysoką pozycję w zestawieniu zawdzięcza informacjom na temat nieprawidłowości przy wystawieniu faktur dla KOD-u.


Instytut Monitorowania Mediów

Najczęściej cytowanym tygodnikiem był Do Rzeczy za sprawą wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat Bartłomieja Misiewicza. Na drugim miejscu znalazł się wSieci, a trzecie miejsce przypadło tygodnikowi Newsweek.


Instytut Monitorowania Mediów
 

Dzięki rankingowi 100 najbogatszych Polaków najczęściej cytowanym miesięcznikiem był Forbes. Na drugim miejscu znalazł się miesięcznik Zwierciadło dzięki wywiadowi z Danutą Szaflarską na temat jej prywatnego życia. Na trzecim miejscu uplasowały się Perspektywy.   


Instytut Monitorowania Mediów

Telewizja
Wśród stacji telewizyjnych dominowała TVN24, wyprzedzając TVP Info oraz Polsat News. TVN24 zawdzięcza pierwszą pozycję komentarzowi Lecha Wałęsy na temat jego współpracy z komunistyczną SB.


Instytut Monitorowania Mediów
 

Radio
Liderem wśród stacji radiowych zostało Radio ZET. Za nim uplasowało się RMF FM. Trzecie miejsce przypadło PR1. Radio Zet swoją pozycję zawdzięcza informacjom na temat wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu oraz informacjom o stanie jej zdrowia.


Instytut Monitorowania Mediów
 

Portale internetowe
Najczęściej cytowanym portalem został Onet.pl. Na pierwszym miejscu znalazł się dzięki ujawnieniu informacji na temat Piotra Chabiory, który był namawiany do fałszowania dokumentów finansowych w KOD. Kolejne miejsca przypadły portalom wPolityce.pl oraz Wp.pl.


Instytut Monitorowania Mediów
 

Media ekonomiczne
Dziennik Gazeta Prawna wyprzedził Puls Biznesu oraz Forbesa. Tak wysoką pozycję zawdzięcza informacjom na temat reformy w szkolnictwie wyższym.


Instytut Monitorowania Mediów

Media regionalne
Wśród mediów regionalnych na pierwszym miejscu uplasowało się Radio PiK - dzięki komentarzowi Jarosława Kaczyńskiego na temat wypadku Beaty Szydło. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Gazeta Wrocławska oraz Radio Kraków. Trójkę zestawienia zamyka Radio Szczecin.


Instytut Monitorowania Mediów

 


Badanie przeprowadzono na podstawie 5 549 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 do 28 lutego 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 5 638 razy (2 877 razy w prasie, 2 011 w telewizji i 750 w radio).

Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVPinfo, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN TURBO, TVN Meteo, POLSAT, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie / RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio Zet, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin).

Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radio i telewizji, w których pojawiały się nazwy mediów: prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów.  

UWAGA: Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin