IMM wygrał z Polityką w sądzie

dodano: 
30.03.2015
komentarzy: 
0

W związku z procesem sądowym pomiędzy IMM a wydawcą tygodnika Polityka informujemy, że 25 marca 2015 Sąd Apelacyjny w Warszawie ostatecznie oddalił powództwo wydawcy czasopisma Polityka przeciwko Instytutowi Monitorowania Mediów. Wydawca Polityki twierdził, że IMM narusza prawa autorskie do artykułów tygodnika w ramach działalności Instytutu. Sąd oddalił powództwo w całości, wskazując, że wydawca nie udowodnił żadnego z twierdzeń, które uprawniałoby go do dochodzenia takich roszczeń.

Sąd Apelacyjny nałożył także na wydawcę obowiązek zwrotu na rzecz IMM kwoty 19 628 zł tytułem kosztów postępowania. Wyrok Sądu jest prawomocny.

To kolejny korzystny dla IMM wyrok sądu - podobnym rozstrzygnięciem zakończyło się w 2008 roku postępowanie sądowe wytoczone przez dziennik Parkiet przeciwko Instytutowi Monitorowania Mediów, zarzuty zostały w całości oddalone.

„Instytut Monitorowania Mediów w swojej działalności realizuje prawa czytelników, którzy mają  prawo do medialnych informacji” – wyjaśnia Paweł Sanowski, prezes IMM. „W przeciwnym razie niemożliwym staje się prowadzenie rzetelnych badań na podstawie przekazów z mediów, zwłaszcza w obliczu rozwoju technologii cyfrowych i rosnących, ogromnych zasobów danych. Firmy monitorujące media od dłuższego czasu próbują pokazać dwie strony medalu, niestety część wydawców nie dopuszcza takiej postawy i pozostaje wyłącznie przy swoim punkcie widzenia”.

Źródło:

Instytut Monitorowania Mediów
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin