Instagram pozwoli tworzyć Reels na bazie Stories

dodano: 
14.09.2021
komentarzy: 
0

Instagram testuje nową funkcję montażu Stories – podaje socialmediatoday.com. Narzędzie pozwoli na tworzenie filmów Reels z zapisanych w aplikacji Stories. Działania są odpowiedzią na konkurencję ze strony TikToka i rosnące zainteresowanie formatem wideo w mediach społecznościowych – czytamy. Ponadto platforma prezentuje opcję, która umożliwi stworzenie listy ulubionych profili.

Źródło informuje, że funkcja montażu jest obecnie testowana wewnętrznie. Użytkownik będzie miał możliwość połączenia kilku wybranych Stories w film i dobrania do wideo dźwięku.

Socialmediatoday.com sugeruje, że działania serwisu dotyczące ponownego udostępniania treści w różnych formatach nie są spójne. Z jednej strony Instagram prezentuje narzędzie do przekształcania Stories w Reels, z drugiej – pracuje nad ograniczeniem udostępniania postów w ramach relacji. Aby urozmaicić treści publikowane na dwa sposoby, platforma dodała ostatnio przycisk ponownego udostępniania, który pozwala edytować wstawiane materiały.

Źródło podaje, że prezentowane przez Instagram narzędzie powstało prawdopodobnie w celu zwiększania konkurencyjności serwisu wobec TikToka. Rozwijanie formatu Reels ma pomóc w ograniczaniu migracji użytkowników do innych platform opierających się na tworzeniu filmów.

Socialmediatoday.com informuje ponadto o jeszcze jednej testowanej funkcji, która umożliwi korzystającym z serwisu stworzenie listy ulubionych kont. Treści publikowane przez te profile mają wyświetlać się częściej. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w większym stopniu kontrolować, jakie materiały chcą oglądać w pierwszej kolejności. (ap)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram's Developing a New 'Montage' Feature to Convert Stories to Reels, New 'Favorites' Listing, Andrew Hutchinson, 13.09.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin