Instagram testuje nowy sposób przeglądania treści

dodano: 
17.10.2018
komentarzy: 
0

Instagram sprawdza nową funkcję w zakładce Eksploruj, która pozwoliłaby użytkownikom przeglądać zdjęcia przez dotknięcie ekranu, a nie jak dotąd przez przesuwanie zawartości – informuje techcrunch.com. Jak czytamy, to, że funkcja „tap to advance” jest obecnie testowana, potwierdził portalowi rzecznik Instagrama. Nową możliwość przeglądania materiałów w serwisie odkrył jeden z użytkowników aplikacji i podzielił się wiadomością na Twitterze.

Josh Constine, autor artykułu, przypomina, że jako pierwszy taki sposób przechodzenia między treściami wprowadził Snapchat. Aktualnie podobna możliwość funkcjonuje również w Instagram Stories. Jak czytamy, dzięki „tap to advance” użytkownicy mogliby zobaczyć na ekranie od razu całe zdjęcie oraz jego opis. Zdaniem autora może to również wyeliminować zmęczenie palców spowodowane długotrwałym przewijaniem zawartości.

Przedstawiciel platformy społecznościowej poinformował też źródło, że firma nie planuje wprowadzenia nowej funkcji do ekranu głównego aplikacji – czytamy. (bm)

Źródło:

techcrunch.com, Instagram tests tapping instead of scrolling through posts, first in Explore, Josh Constine, 11.10.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin