Instagram wprowadzi reklamy w zakładce Explore

dodano: 
27.06.2019
komentarzy: 
0

Instagram zdecydował się wprowadzić reklamy w zakładce Explore – informuje thedrum.com. Czytamy, że w najbliższych miesiącach marki dostaną możliwość kupienia sponsorowanych postów w miejscu, gdzie użytkownicy odkrywają nowe treści dostosowane do ich zainteresowań za pomocą algorytmu. Do tej pory w Explore pojawiały się tylko posty z prywatnych kont oraz branded content – dodaje źródło.

Portal społecznościowy poinformował na swoim blogu, że wprowadzenie tej opcji pozwoli reklamodawcom umieszczać treści wśród tych, które są obecnie w trendach, i zdobyć nowych odbiorców – podaje thedrum.com. Instagram dodał również, że reklamy będą zamieszczane w zautomatyzowany sposób.

Czytamy, że reklamy będą pojawiać się nieinwazyjnie, aby użytkownicy mogli się do nich przyzwyczaić. Nie znajdą się również bezpośrednio na głównej osi czasu zakładki – użytkownicy zobaczą je dopiero po kliknięciu w zdjęcie lub film (dopasowane za pomocą algorytmu) i po zjechaniu w dół w celu obejrzenia podobnych postów.

W komunikacie Instagram zapewnił, że również w tym przypadku użytkownicy będą mogli kontrolować reklamy, które widzą – dodaje źródło.

Nie wiadomo, jakie marki zaprezentują swoje reklamy w Explore jako pierwsze – podaje thedrum.com. (ak)

Źródło:

thedrum.com, Ads are coming to Instagram's 'Explore' tab, Rebecca Stewart, 26.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin