Instagram ułatwi śledzenie aktywności na koncie

dodano: 
16.05.2019
komentarzy: 
0

Na Instagramie mogą pojawić się dwie nowe zmiany, które ułatwiłyby użytkownikom obserwację aktywności na ich profilach – poinformował portal socialmediatoday.com.

Testy nowego rozwiązania zauważyła Jane Manchun Wong. Według niej lista polubień postów została podzielona na sekcje „nowe” oraz „wcześniejsze”. Pozwala to łatwo zobaczyć najnowszą aktywność – czytamy.

Socialmediatoday.com ocenia, że byłaby to niewielka zmiana, jednak mogłaby pomóc firmom sprawdzić, jak obserwujący reagują na najnowsze posty i umożliwić szybszą odpowiedź. Byłaby to także wskazówka, dla jakiego grona odbiorców ich posty są atrakcyjne, co pozwoliłoby zoptymalizować strategię komunikacji na platformie.

Jak podaje źródło, funkcja ta była już wcześniej testowana na urządzeniach z systemem Android, jednak byłaby nowością dla urządzeń w systemie iOS.

Dalej czytamy, że Instagram wprowadził również nowe wykresy dla użytkowników posiadających konta w Instagram Creators. Mogą oni od teraz w tej formie obserwować zmiany w liczbie obserwujących danego profilu: nowych obserwujących i tych, którzy przestali śledzić konto – czytamy. Dzięki temu użytkownicy mogą zwiększyć wydajność swoich działań na Instagramie – pisze socialmediatoday.com. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Separates New Likes on Posts, Adds Unfollower Stats for Creator Accounts, Andrew Hutchinson, 14.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin