Instagram zaprzecza doniesieniom o wprowadzeniu opłaty za zamieszczanie linków w postach

dodano: 
15.09.2020
komentarzy: 
0

Instagram nie planuje pobierać opłaty za zamieszczanie linków w postach – podaje theverge.com. W rozmowie ze źródłem serwis społecznościowy zdementował tę informację, która od kilku dni krążyła w internecie.

Jak czytamy, możliwość tę odkrył niedawno Mike Murphy, autor w serwisie protocol.com. Z zamieszczonego przez niego screena wynika, że zamieszczenie w poście aktywnego linku do strony zewnętrznej kosztowałoby użytkownika dwa dolary.

screen

Źródło: protocol.com

Źródło wskazuje, że informację tę Murphy odkrył podczas przeglądania technologicznych zgłoszeń patentowych. Czytamy, że Facebook (do którego należy Instagram) złożył tego typu wniosek już w 2016 roku – opisano tam, że serwis będzie prosił użytkownika o uiszczenie opłaty, gdy tylko system wykryje, że tekst w podpisie posta jest adresem URL.

Rzecznik prasowy Instagrama wysłał jednak maila do theverge.com, w którym przekazał, że portal społecznościowy nie planuje wprowadzenia takiego rozwiązania na Instagramie.

Źródło zwraca uwagę, że brak możliwości zamieszczania linków w postach jest jednym z największych zarzutów, jakie można mieć do Instagrama. Sposobem na zamieszczenie adresu URL w serwisie jest jedynie dodanie go do opisu profilu lub w Stories – ta druga możliwość jest jednak dostępna tylko dla zweryfikowanych użytkowników, których obserwuje ponad 10 tys. osób. (ak)

Źródło:

theverge.com, Instagram isn’t planning to charge a fee to put links in captions, Kim Lyons, 14.09.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin