Internauci wściekli na udawane ataki paniki Filipa Chajzera

dodano: 
02.12.2019
komentarzy: 
0

Dziennikarz Filip Chajzer został skrytykowany przez internautów za „naśmiewanie się” z choroby psychicznej. Udawane przez niego ataki paniki wywołały burzę w komentarzach we wszystkich mediach społecznościowych.

29 listopada 2019 roku w programie na żywo „Dzień dobry TVN”, w którym Filip Chajzer jest jednym z prowadzących, poruszono temat ataków paniki. Pod koniec wywiadu z psycholog Marią Rotkiel dziennikarz postanowił zaprezentować, jak może wyglądać mężczyzna, który dostaje ataku paniki podczas robienia przedświątecznych zakupów w galeriach handlowych.

Sytuacja nie spodobała się widzom, którzy w mediach społecznościowych szybko zaczęli krytykować zachowanie Chajzera. Zarzucano mu m.in. wyśmiewanie choroby psychicznej i osób na nią cierpiących.

screenshot - Twitter

Źródło: twitter.com/tmrz_

screenshot - Dzień dobry TVN

screenshot - Dzień Dobry TVN

Źródło: facebook.com/DzienDobryTVN

30 listopada 2019 roku w social mediach dziennikarza pojawiły się przeprosiny. „Jedyną intencją, którą miałem było nawiązanie do rozmowy o zakupach świątecznych w zatłoczonym centrum handlowym, na które (jak zapewne większość facetów) reaguje mniej więcej w taki właśnie sposób. Nigdy w życiu do głowy nie przyszłoby mi urażenie kogokolwiek chorego psychicznie. Jeśli tak zostało to odebrane to z całego serca przepraszam wszystkie osoby, które realnie i na codzień dotyczy ten problem”* – tłumaczył Filip Chajzer. We wpisie zwrócił także uwagę, że w ramach „kary” ludzie piszą do niego wiadomości „szydzące” ze śmierci jego syna (dziewięcioletni Maksymilian zmarł w 2015 roku w wypadku samochodowym – przyp. red.).

screenshot - Filip Chajzer

Źródło: facebook.com/ChajzerFilip

Pod przeprosinami zaczęły pojawiać się komentarze broniące dziennikarza. Zdaniem tych użytkowników udawany atak paniki był jedynie nieszkodliwym żartem, a oburzeni internauci nadinterpretują sytuację.

screenshot - komentarze Facebook

screenshot - komentarze Facebook

Źródło: facebook.com/ChajzerFilip

Okazało się, że post nie był wystarczającym wytłumaczeniem dla wielu internautów. Na Facebooku utworzono wydarzenie „Apel do TVN o usunięcie Filipa Chajzera z wizji”, w którym do czasu publikacji udział zadeklarowało ponad trzy tysiące osób. W dyskusji użytkownicy namawiają innych do złożenia skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz podpisania petycji do TVN-u o odsunięcie dziennikarza od prowadzenia programów stacji.

screenshot - wydarzenie

Informacje o wydarzeniu „Apel do TVN o usunięcie Filipa Chajzera z wizji”. Źródło: facebook.com/events/761038124395184

2 grudnia 2019 roku Chajzer postanowił jeszcze raz odnieść się do sprawy w swoich mediach społecznościowych. Opublikował screeny komentarzy dotyczących jego zmarłego syna, które zdecydował się usuwać ze swojej strony na Facebooku. Post wywołał kolejną falę wpisów internautów (w ciągu czterech godzin od jego publikacji pojawiło się ponad 10 tysięcy komentarzy) – tym razem jednak użytkownicy wyrażają swoje wsparcie dla dziennikarza i krytykują hejterów.

screenshot - Filip Chajzer

screenshot - komentarze

Źródło: facebook.com/ChajzerFilip

Sprawy w swoich mediach społecznościowych nie skomentowało „Dzień dobry TVN”. Materiał „Zachowaj spokój – to atak paniki” z kontrowersyjną sytuacją nie jest jednak dostępny na oficjalnej stronie internetowej programu śniadaniowego. (ak)

* pisownia cytatów oryginalna

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin