Janina Ochojska udostępniła wideo z niepełnosprawną nastolatką. Twitter uznał tę treść za „nieodpowiednią”

dodano: 
07.05.2019
komentarzy: 
0

5 maja 2019 roku Janina Ochojska, prezes zarządu fundacji Polskiej Akcji Humanitarnej i kandydatka do Parlamentu Europejskiego, opublikowała na Twitterze nagranie, na którym występuje z niepełnosprawną nastolatką z zespołem Downa – informuje wprost.pl. Niedługo później serwis społecznościowy zablokował wideo i oznaczył je jako „nieodpowiednią treść” – czytamy.

screenshot

 źródło: twitter.com/JaninaOchojska

„Dzisiaj opublikowałam na Twitterze filmik z udziałem 18-letniej Malwinki, mojej kochanej przyjaciółki i córeczki moich najbliższych przyjaciół, która uczy się i realizuje swoje pasje, żyjąc z zespołem Downa. Niestety, Twitter oznaczył mój post jako »nieodpowiednią treść« i go ukrył, mimo że filmik nie łamie żadnej z zasad Twittera” – komentuje szefowa PAH w zamieszczonym oświadczeniu na Twitterze, przytoczonym przez źródło. „Ironią tej sytuacji jest to, że mój tweet zaczynał się od zdania »Dziś, w Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, pokażmy, że nie damy się ukryć i zmarginalizować«”. Takie sytuacje przypominają mi, że przed osobami niepełnosprawnymi jest długa droga, byśmy mogli w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i publicznym. Dzisiaj dowiedziałam się, że nawet algorytmy uważają nas, niepełnosprawnych za »nieodpowiednich«” – dodała.

screenshot

źródło: twitter.com/JaninaOchojska

Czytamy, że Ochojska zwróciła się do wszystkich niepełnosprawnych Polaków z prośbą o wzięcie udziału w wyborach do PE. Internauci zostali zaproszeni na facebookowy profil „Janka Ochojska”, gdzie każdy może obejrzeć zablokowane przez Twittera wideo – podsumowuje źródło. (ak)

Zdjęcie główne: by Ralf Lotys (Sicherlich) [CC BY 4.0], via Wikimedia Commons

Źródło:

wprost.pl, Ochojska zamieszcza nagranie, Twitter je blokuje. „Nawet algorytmy uważają niepełnosprawnych za…”, 06.05.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin