Kaczyński strzela sobie w kolano dwupakiem

dodano: 
04.10.2011
komentarzy: 
0

„Straszenie Tusko-Palikotem” może zniweczyć dobrze przygotowaną kampanię PiS - mówi na łamach portalu TokFM Magdalena Środa. Dla osób przerażonych wizją PiS-u władzy oraz zniechęconych marazmem PO wizja takiej koalicji jest na tyle atrakcyjna, że oddają na nią głos.

Jak tłumaczy Środa, wizja takiej koalicji jest czymś w rodzaju dwupaku: poczucie stabilności dzięki PO „oraz wzmocnione progresywne skrzydło stanowiące zarówno bicz na szaleństwa Kaczyńskiego, jak i przeciwwagę dla rozmodlonych, »biskupich« posłów PO”.

Dotychczas kampania PiS-u oparta była na „czteropaku”: „polityce uznania”, moralności, miłości  i kobietach. Środa chwali ją za wewnętrzną logikę, obmyślaną dramaturgię i „solidne fundamenty parowe”. Pierwszy element polegał na dowartościowaniu grup „niedopieszczonych” – której członkowie czują się z jakiś powodów gorsi i odrzuceni,  są sfrustrowani i mają kompleksy.  „Można powiedzieć, że jest królem »Polski B«” – czytamy o Kaczyńskim,. Drugi element odnosi się do zapowiadanej  przez PiS „Drugiej Rewolucji Moralnej”.  Ważna jest również miłość, czyli przybranie wizerunku łagodnego polityka miłującego Polaków. „Dystrybucją” nienawiści i pychy zajmuje się natomiast prasa przychylna Kaczyńskiemu oraz rzecznik partii Adam Hofman, który dzięki tej roli przejdzie do historii – przewiduje Środa. Aby uwiarygodnić ten wizerunek, prezes PiS pojawia się wyłącznie w otoczeniu swoich wielbicieli.

W przypadku ostatniego elementu, kobiet, PiS sięgnął po „pijar i stereotyp”, bo postawił  na „panie piękne, młode, seksowne, bez poglądów i zaangażowań społecznych czy politycznych”. (ks)

Źródło:

tokfm.pl, Czteropak i dwupak Kaczyńskiego. Strzał w kolano?, Magdalena Środa, 03.10.2011
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin