Kamiński o rzeczniku PiS: „pozycję wypracował robieniem kolegów w bambuko”

dodano: 
19.04.2012
komentarzy: 
0

„Michał Kamiński jest doradcą Radosława Sikorskiego. Jego celem jest rozhuśtanie PO tak, by to Radosław Sikorski został szefem PO” – tak na wywiad-rzekę byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego z Andrzejem Morozowskim zareagował Adam Hofman.

Kamiński w wydanej wczoraj książce „Koniec PiS-u” opisuje postaci i wydarzenia polityczne z lat 2005 – 2007. Stawia m.in. tezę, że ciężarem prezydentury Lecha Kaczyńskiego był nie kto inny, jak Jarosław Kaczyński. Wspomina o „czarnej wizji świata” i tendencji do teorii spiskowych Anny Fotygi i „sztucznej charyzmie” Zbigniewa Zbiory. Poza tym negatywnie ocenia Adama Hofmana, rzecznika PiS, którego nazywa „wyjątkowo ponurą postacią”. „Jarosław długo był wobec niego sceptyczny. Nie lubił go, uważał za niepoważnego. A ten ciężką pracą i robieniem kolegów w bambuko wypracował sobie pozycję. Pamiętam, że podczas kryzysu wokół traktatu lizbońskiego to Hofman razem z młodym Mariuszem Kamińskim z Białegostoku dość poważnie rozmawiali ze mną na temat budowy nowej partii. Wtedy byłem temu przeciwny. Po katastrofie smoleńskiej Hofman spiskował z Poncyljuszem” – opowiada Kamiński Morozowskiemu.

W Programie Pierwszym Polskiego Radia Hofman się od tych słów odżegnuje. Twierdzi, że jednym z celów publikacji jest „rytualne dołożenie PiS, a zwłaszcza Jarosławowi Kaczyńskiemu”. Uważa, że oprócz tego eurodeputowany stara się, przez „rozhuśtanie Platformy”, uczynić z Sikorskiego szefa PO. „Bo wtedy Michał Kamiński wróci do łask, będzie mógł się realizować, może na salonach, może jako szef MSZ” - zastanawia się na antenie Hofman. Według niego Kamińskiemu sekunduje w tych wysiłkach Roman Giertych. (es)

Źródło:

Polskieradio.pl, „Kamiński i Giertych grają na Radosława Sikorskiego”, 19.04.2012
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin