Kim Kardashian West wygrała sprawę z marką, która oznaczała ją w postach na Instagramie

dodano: 
08.07.2019
komentarzy: 
0

Kim Kardashian West wygrała sprawę z marką odzieżową, która oznaczała jej profil w postach na Instagramie – poinformował portal theverge.com. Missguided wykorzystywało wizerunek celebrytki do promocji własnych produktów, mimo, że nie zawarło z nią żadnej umowy – czytamy. Marka ma teraz zapłacić Kim odszkodowanie w wysokości 2,8 mln dolarów oraz 59 600 dolarów celem pokrycia kosztów adwokackich – informuje serwis.

Sędzia z Kalifornii nakazał również firmie zaprzestanie korzystania ze znaków towarowych Kim Kardashian West w połączeniu ze „sprzedażą, marketingiem lub dystrybucją produktów marki” – pisze źródło. Na profilu Missguided dostępne były stroje, które można było uznać za repliki ubrań noszonych przez celebrytkę – czytamy. Sami konsumenci byli zdezorientowani i zastanawiali się, czy firma nie współpracuje z rodziną Kardashianów.

Sąd uznał konto instagramowe Kim za „dobro”, z którego Missguided nie powinno korzystać w celu uzyskania korzyści materialnych. Źródło podaje, że sama marka nie zareagowała na wytoczony proces, jednak z jej profilu usunięto oznaczenia konta Kim Kardashian West. (pm)

Źródło:

theverge.com, Kim Kardashian West wins $2.8 million from company that kept tagging her in Instagram posts, Ashley Carman, 3.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin