Koalicja Polska zaprezentowała nowe logo

dodano: 
17.12.2020
komentarzy: 
0

Koalicja Polska będzie miała nowe logo, przedstawiła też program na najbliższe lata. Zmiany zaprezentował Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, na konferencji prasowej 16 grudnia 2020 roku – podaje portal wiadomosci.gazeta.pl. Czytamy, że obecnie w skład KP wchodzą: PSL, Unia Europejskich Demokratów, Konserwatyści i Ślonzoki Razem. Z koalicją współpracują także Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacje osób pokrzywdzonych przez organy państwa.

„Wspólnie startujemy z nowym logo symbolizującym patriotyzm gospodarczy. To nowe otwarcie. Logo oparte jest o kod kreskowy symbolizujący patriotyzm gospodarczy. Jest symbolem kierunku, w którym zmierzamy” – źródło cytuje Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Nowe logo zostało pokazane na Twitterze Koalicji Polskiej. Jak czytamy, pojawiają się w nim hasła takie jak: gospodarka, przedsiębiorcy, zdrowie, ekologia i środowisko. Określono w nim także kierunek, w którym koalicja chce podążać – „polityczne centrum”.

post

Źródło: twitter.com/Koalicja_PL

„Celem Koalicji Polskiej jest stworzenie takich warunków, by wszystkim Polakom chciało się tu żyć. Ruszamy z nową umową społeczną opartą o zasadę pomocniczości, decentralizacji państwa, prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna” – źródło cytuje dalej Kosiniaka-Kamysza. Czytamy, że lider PSL dodał także, że KP stawia na „nowoczesny patriotyzm” i „nowoczesny konserwatyzm”, a także na ludzi, którzy „tworzą miejsca pracy, ciężko pracują i płacą podatki”.

W komentarzach pod twitterowym postem internauci zaczęli jednak zwracać uwagę, że nowy znak kojarzy się z tym, że Polska i samo KP jest „na sprzedaż”.

komentarze

komentarze

komentarze

Źródło: twitter.com/Koalicja_PL

W nowym programie skupiono się na obszarach takich jak wspieranie przedsiębiorców, zmiany w zakresie służby zdrowia i ekologii oraz otwarcie na inicjatywy samorządowe – czytamy dalej. „Kiedy inni tylko mówią, my robimy. Koalicja Polska składa i będzie składać konkretne projekty ustaw. Dziś przedstawiamy projekt, którzy będzie dobry dla wszystkich przedsiębiorców, niezależnie jaką grupę reprezentują. Składamy projekt uchwały, w której Sejm zobowiązuje rząd do tego, aby w ciągu najbliższych dwóch lat nie nakładał w Polsce żadnych nowych podatków” – źródło cytuje wypowiedź Magdaleny Sobkowiak, koordynatorki ds. programu KP. (ak)

Zdjęcie główne: twitter.com/Koalicja_PL

Źródło:

wiadomosci.gazeta.pl, Nowe otwarcie w Koalicji Polskiej. Zaprezentowano nowe logo i hasła programowe, Michał Litorowicz, 16.12.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin