Kryzys Orlenu oczami eksperta

dodano: 
14.11.2007
komentarzy: 
1

W najnowszym Marketing&more znajdujemy artykuł Przemysława Mitraszewskiego, specjalisty w dziedzinie issue&crisis management z agencji Lighthouse Consultants. Analizuje on w nim zarządzanie kryzysowe w płockiej rafinerii PKN Orlen.

Autor odnosi się do sytuacji, która miała miejsce 16. listopada 2003 roku, kiedy w rafinerii wybuchł pożar. Mitraszewski zauważa, że najważniejszą rolę odegrał wtedy Zespół Zarządzania Kryzysowego i doskonała komunikacja między jego członkami. Podkreśla on, że bardzo trafnym pomysłem było zaangażowanie do zespołu dyrektora ds. korporacyjnych, który odpowiadał za komunikację z mediami.

Mitraszewski pisze także o tym, że aktywna i otwarta strategia komunikacyjna pozwoliła na bieżąco informować o przebiegu akcji gaśniczej i ratunkowej, a także kontrolować jej wizerunek w mediach. Dzięki rzetelnym informacjom napływającym z koncernu, media opisywały fakty, a nie fałszywe doniesienia. Za ważną autor uznał również postawę Orlenu wobec rodzin poszkodowanych.

Mitraszewski podkreśla, że jedną z podstawowych zasad w przypadku zarządzania kryzysowego jest nie unikanie mediów, a przekazywanie im podstawowych informacji zaspokajających ciekawość i nieprowadzących do spekulacji. (mk)

Źródło:

Marketing&more, Jak Orlen pożarł pożar, Przemysław Mitraszewski, nr 6/ listopad 2007
komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
17.11.2007
22:19:06
pracownik
(17.11.2007 22:19:06)
Można się tylko domyslać, skąd pan Mitraszewski czerpie tak szczegółowa wiedzę na temat tego kryzysu w Orlenie. Sądząc po sformułowaniach - czerpie ją od ówczesnego dyrektora ds korporacyjnych, który promuje swoją osobę jako eksperta. Dla zainteresowanych - Dyrektor ds korporacyjnych nie odpowiadał w tym czasie ani za pracę Biura Prasowego, ani za wspólpracę z mediami. Projekty, za które ten pan odpowiadał do chwili obecnej bada prokurator. Szkoda, że w tym artykule zabrakło opinii z Orlenu - ludzi, którzy rzeczywiście brali udział w zarządzaniu tym kryzysem.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin