Kto znajdzie się w biurze prasowym kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy?

dodano: 
29.06.2015
komentarzy: 
0

Andrzej Duda kompletuje kancelarię. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, prezydent elekt biuro prasowe chce oprzeć na specjalistach od komunikacji społecznej PiS, którzy sprawdzili się w kampanii.

Oficjalnego stanowiska jeszcze nie ma. Kiedy zostaną ogłoszone personalia?  „Podejrzewam, że pan prezydent ogłosi swoje nominacje w dniu zaprzysiężenia, czyli 6 sierpnia albo niedługo dłużej” – mówi w rozmowie z dziennikiem Małgorzata Sandurska, posłanka PiS. Jak spekuluje Rzeczpospolita, najprawdopodobniej to ona obejmie funkcję szefa kancelarii. Doradcami Andrzeja Dudy mają także zostać Krzysztof Szczerski i Adam Kwiatkowski. Pierwszy z nich pełniłby funkcję ministra ds. zagranicznych, drugi – szefa gabinetu. Duda nie chce bowiem przed jesiennymi wyborami zaliczyć wpadki, dlatego woli oprzeć się na ludziach, z którymi współpracował Lech Kaczyński. A to właśnie Kwiatkowski za jego kadencji odpowiadał za wizyty krajowe.

W dalszej części artykułu czytamy o politykach branych pod uwagę przy budowaniu zespołu prasowego. pezydent elekt chce oprzeć biuro prasowe na specjalistach od komunikacji społecznej PiS, którzy sprawdzili się w kampanii. W skład biura mogą więc wejść najprawdopodobniej Krzysztof Łapiński, zastępca rzecznika PiS Marcina Mastalerka i Piotr Matczuk, radny Pragi-Południe, pracownik Klubu PiS w Sejmie. Małgorzata Sandurska nie odnosi się jednak do żadnego z nazwisk – czytamy. (mw)

Źródło:

Rzeczpospolita, Kto pokieruje prezydenckim BBN, Wiktor Ferfecki, 29.06.2015
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin