„Levi’s Porto Alegre” – kolekcja Levi’sa zaprojektowana przez uchodźców i osoby wykluczone z rynku pracy

dodano: 
07.01.2020
komentarzy: 
0

Levi Strauss & Co zaprezentowało projekt „Levi’s Porto Alegre” – jest to kolekcja dodatków stworzona przez uchodźców i osoby wykluczone z rynku pracy – informuje portal wysokieobcasy.pl. Akcja ma wesprzeć włoską organizację Porto Alegre – założoną w 2001 roku kooperatywę, która zajmuje się aktywizacją zawodową azylantów oraz grup społecznych, które wzięły udział w projekcie; pomaga im także w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu pobytu, zdobywaniu kompetencji i wychodzeniu z bezdomności.

Jak czytamy, współpraca Levi’sa i Porto Alegre trwała dwa lata i zakończyła się we wrześniu 2019 roku. Jej zwieńczeniem jest limitowana kolekcja ręcznie szytych kosmetyczek, piórników i toreb, stworzonych z resztek odzyskanego denimu – niesprzedanych spodni marki oraz próbek materiałów.

Źródło podaje, że w procesie tworzenia kolekcji udział wzięło około 10-15 pracowników Porto Alegre, a aktualnie pracuje tam ponad sto osób (z czego 40 to wolontariusze). Czytamy, że jest to jednak nadal zbyt mało, dlatego też cały dochód ze sprzedaży ma zostać przekazany na konto organizacji. Fundusze mają zostać przeznaczone zarówno na finansowanie jej działalności, jak i rozwój.

Kolekcja „Levi’s Porto Alegre” dostępna jest w 28 sklepach na terenie dziewięciu krajów oraz w 13 krajach na stronie internetowej levi.com – podaje źródło.

Czytamy, że w swojej działalności Levi’s walczy także m.in. o rozwój technologii i ograniczenie wpływu marki na środowisko. Firma dba również o tolerancję i akceptację – m.in. przez wspieranie społeczności LGBTQIA+ i obowiązujące od 2018 roku hasło „Open to all” (z ang. „Otwarci na wszystkich”). (ak)

Zdjęcie główne: youtube.com – Levi's®

Źródło:

wysokieobcasy.pl, Limitowaną kolekcję Levi'sa stworzyli uchodźcy i osoby wykluczone na rynku pracy, Kamila Wagner, 01.01.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin