Lindsay Lohan przeprasza za swoje słowa na temat akcji #MeToo

dodano: 
14.08.2018
komentarzy: 
0

Lindsay Lohan w wywiadzie dla dziennika The Times skomentowała akcję #MeToo, a kobiety, które głośno opowiadały o swoich przypadkach molestowania seksualnego, nazwała „słabymi” – informuje bbc.co.uk. Teraz aktorka przeprasza za swoje słowa.

„Będę żałowała tego, co powiem, ale moim zdaniem wszystkie kobiety, które opowiadają o tych rzeczach (molestowaniu seksualnym – przyp. red.), wyglądają na słabe, podczas gdy są silnymi kobietami” – portal cytuje fragment wywiadu amerykańskiej aktorki dla brytyjskiego dziennika. Lindsay Lohan w rozmowie z The Times stwierdziła też, że niektóre kobiety zgłaszające na policję przypadki molestowania robią to „by zwrócić na siebie uwagę”.

Jak czytamy, aktorka w wywiadzie, którego udzieliła później magazynowi „People”, przeprosiła za swoje słowa. Tłumaczyła, że nie miały one nikogo urazić – przeciwnie, ich celem było zwrócenie uwagi na przypadki tych kobiet, które opowiadają fałszywe historie o molestowaniu seksualnym i tym samym osłabiają ruch #MeToo. „Zrozumiałam jednak, że takie wypowiedzi jak moja mogą kogoś zaboleć, co nigdy nie było moim zamiarem. Przepraszam za ból, który mogłam wywołać” źródło cytuje wypowiedź aktorki. Lindsay Lohan dodała też, że czuje wielki szacunek wobec akcji #MeToo oraz podziwia wszystkie kobiety, które zdobyły się na odwagę, by głośno mówić o swoich doświadczeniach – czytamy. (jg)

Czytaj też: Inicjatorki ruchu #MeToo docenione przez magazyn „TIME”

Źródło:

bbc.co.uk., Lindsay Lohan 'sorry' for Me Too 'weak women' comments, 13.08.2018, zdjęcie główne: instagram.com/lindsaylohan
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin