Łukaszenko stawia na PR

dodano: 
17.03.2008
komentarzy: 
0

Prezydent Łukaszenko zdecydował, że nadszedł czas poprawić własny wizerunek w oczach Zachodu, podała Gazeta Wyborcza. W tym celu miał on zatrudnić PR-owca Timothy’ego Belle’a, który doradzał wcześniej między innymi Margaret Thatcher „przy trzech zwycięskich dla brytyjskiej premier wyborach”, pisze dziennikarz Andrzej Poczobut.

„Prezydent Łukaszenko przyznał, że wcześniej nie bardzo przejmował się PR-em”, podała prorządowa gazeta Sowietskaja Bielorussija, która - jak pisze dziennikarz Wyborczej - opisała „spotkanie prezydenta z Bellem”. Zdaniem Poczobuta, zmiana nastawienia Łukaszenki do kwestii wizerunkowych związana jest z tym, że „w ciągu ostatnich miesięcy Łukaszenko chce polepszyć swoje stosunki z Zachodem. „Jednak nic z tego nie wychodzi, bo Zachód uzależnia rozpoczęcie dialogu z dyktatorem od zwolnienia więźniów politycznych”, pisze autor tekstu.

Nowy doradca prezydenta Łukaszenki podczas rozmowy z przywódcą został zapewniony, że będzie mieć dostęp do wszelkich potrzebnych informacji, „dzięki czemu szybko przekona się, że Białoruś to europejski kraj”, relacjonuje przebieg spotkania Poczobut.(ał)

Źródło:

Gazeta Wyborcza, Andrzej Poczobut, Pomagał Thather, pomoże Łukaszence, 15.03.08, s.12
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin