Marcin Gruszka został szefem komunikacji Allegro

dodano: 
08.04.2021
komentarzy: 
0

Marcin Gruszka w kwietniu 2021 roku został szefem komunikacji Allegro. Awansował i przejął zadania Pawła Klimiuka, który odszedł z firmy po dziewięciu latach.

Gruszka jako Head of Comms nadzoruje trzy filary: PR korporacyjny i PR wewnętrzny (którym kieruje Agnieszka Czarnecka), CSR (pod kierownictwem Marty Mikliszańskiej) oraz nowy dział w strukturze – PR produktowy (który poprowadzi Aleksandra Ciok). Zespół podlega pod członka zarządu Toma Ruhana, Genral Consuel and Corporate Affairs Directora. 

Marcin Gruszka pełni też funkcję rzecznika prasowego Allegro. Jak mówi, te obowiązki realizuje już od kilku miesięcy. Dodaje też, że strategia firmy zakłada zaangażowanie wszystkich członków zespołu w bezpośrednie kontakty z mediami.

Do zespołu Allegro Gruszka dołączył w lipcu 2020 roku, objął wtedy stanowisko Product PR Managera. Wcześniej przez 12 lat był związany z siecią komórkową Play, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. W połowie czerwca 2019 roku rozstał się z firmą, w której pracował od początku jej działalności na polskim rynku. Później rozpoczął nagrywanie podcastów, a od stycznia 2020 roku prowadził działania PR w Stanach Zjednoczonych i Polsce dla aplikacji Booksy. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin