Forever 21 dołączało batony dietetyczne do zamówień z ubraniami plus size. Teraz przeprasza

dodano: 
26.07.2019
komentarzy: 
0

Marka Forever 21 prowadziła akcję, w ramach której do zamówień z ubraniami w rozmiarze plus size dołączała batony dietetyczne – pisze portal wysokieobcasy.pl.

Sprawę nagłośniła internautka we wpisie na Twitterze: „Schudłam z rozmiaru 24 do 18, nadal jestem dziewczyną plus size, więc zamówiłam dżinsy z Forever21. Otworzyłam paczkę i kiedy spojrzałam do środka, zobaczyłam na wierzchu baton Atkins. Co próbujecie mi powiedzieć Forever21? Że jestem GRUBA, MAM SCHUDNĄĆ? Czy dajecie to też do paczek dla kobiet »nie plus size«?”*.

Źródło: twitter.com/jessemarisaelao

Czytamy, że po tym tweetcie kolejne użytkowniczki zaczęły publikować w internecie zdjęcia zamówionych przez siebie paczek w Forever 21, w których również znajdowały się batony dietetyczne brytyjskiej marki Atkins. Kobiety zwróciły uwagę, że akcja promocyjna to „fat shaming”, obraża osoby z nadwagą i promuje szkodliwe wartości – podaje źródło.

CBS News opublikowało oświadczenie Forever 21, w którym marka przeprasza swoje klientki i tłumaczy, że batony promocyjne były dołączane do paczek losowo. „Darmowe przedmioty zostały uwzględnione we wszystkich zamówieniach online, we wszystkich rozmiarach i kategoriach, przez ograniczony czas, ale ich dystrybucja została wstrzymana. Było to niedopatrzenie z naszej strony i serdecznie przepraszamy za wszystkie przykrości, które mogły spowodować, ponieważ w żaden sposób nie było to naszym zamiarem” – cytuje oświadczenie portal wysokieobcasy.pl. (ak)

* pisownia cytatów oryginalna

Zdjęcie główne: By Raysonho @ Open Grid Scheduler / Grid Engine - Own work [CC0] via Wikimedia Commons

Źródło:

wysokieobcasy.pl, "Co próbujecie mi powiedzieć, że mam schudnąć?". Firma Forever 21 do zamówień z ubraniami plus size dołączała odchudzające batony, Katarzyna Seiler, 25.07.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin