Medioza Marcinkiewicza?

dodano: 
28.01.2009
komentarzy: 
0

O tym, czy polityk to gwiazda i czy prywatne życie może przynieść publiczne korzyści, rozmawiali na antenie TVN24 medioznawca Marek Kochan oraz zajmujący się wizerunkiem politycznym Wiesław Gałązka. Na antenie TVN24 a także w portalu Gazeta.pl zastanawiano się co dalej z  Kazimierzem Marcinkiewiczem -  jak pisze Paweł Krysiak - „dumą” i „dobrem promocyjnym” Gorzowa.

 Szum medialny wokół ujawnionej przez byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza informacji o jego rozwodzie i „nowym życiu” nie ustaje. Dla komentujących sprawę w TVN24 ekspertów, „outing” Marcinkiewicza czyli, jak tłumaczył Wiesław Gałązka – upublicznienie informacji samemu, zanim zrobiłaby to polityczna konkurencja – nie był dobrą decyzją. Marek Kochan uważa, że były premier „przeliczył” się chcąc się wypromować. Nie będzie on postrzegany w tak dobrym świetle, jak dotychczas. Gazeta.pl przypomina, że do niedawna polityk był wysoko oceniany przez samych PR-owców - między innymi za to, że umiejętnie łączył konserwatywne poglądy z nowoczesnością.

Rozmówcy Anity Werner w TVN24 debatowali także na temat zainteresowania polskich polityków kreowaniem się na gwiazdy. Zdaniem Wiesława Gałązki w Polsce obserwujemy zjawisko, które nazywa on „medioza”, czyli myślenie kategoriami, że dzień bez pokazywania się w mediach, jest dniem straconym. (ał)

Źródło:

TVN24, Magazyn 24 godziny, rozmawiała Anita Werner, 27.01.09, 21:40; Gazeta.pl, Rozwód Marcinkiewicza i show w tabloidzie, Paweł Krysiak, 26.01.09
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin