Messenger z nowymi trybami fotograficznymi

dodano: 
21.12.2018
komentarzy: 
0

Messenger zyskał trzy nowe funkcje związane z obsługą kamery – opcję Boomerang, nowy tryb selfie oraz elementy rozszerzonej rzeczywistości – informuje socialmediatoday.com.

Pierwsza z opisywanych funkcji, tryb Boomerang, pozwala na zapętlenie materiału wideo, podobnie jak jest to już możliwe na Instagramie czy w głównej aplikacji Facebooka – czytamy.

Źródło: facebook.com/messenger

Druga, nowy tryb selfie, automatycznie rozmazuje tło na zdjęciu, pozwalając bardziej skupić się na twarzy.

Źródło: facebook.com/messenger

Trzecia z udostępnionych opcji to funkcja rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której możliwe jest nałożenie dostępnych naklejek na obrazy, uchwycone za pomocą aparatu – opisuje źródło.

Źródło: facebook.com/messenger

Jak dodaje Andrew Hutchinson, autor artykułu, powołując się na portal theverge.com, wprowadzenie nowych dodatków oznacza, że w Messengerze dostępnych jest teraz pięć różnych trybów aparatu. Hutchinson zaznacza, że mimo ciągłego rozwoju komunikatora (który posiada obecnie 1,3 mld użytkowników) Facebook ma problemy z przekonaniem użytkowników do wykorzystania Messengera jako czegoś więcej niż tylko narzędzia do wysyłania wiadomości. Wprowadzone wcześniej w komunikatorze boty, gry i inne funkcje nie zwiększyły monetyzacji aplikacji, na co liczyli jej właściciele – zauważa źródło.

Nowe tryby aparatu w tym tygodniu będą dostępne dla wszystkich użytkowników Messengera – czytamy. (bm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Adds New Camera Tools to Messenger, Including Boomerang and Selfie Mode, Andrew Hutchinson, 18.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin