Michał Drewnicki za Filipa Szatanika rzecznikiem małopolskiego urzędu marszałkowskiego

dodano: 
16.05.2019
komentarzy: 
0

Michał Drewnicki przejął w maju 2019 roku obowiązki Filipa Szatanika na stanowisku rzecznika prasowego urzędu marszałkowskiego w województwie małopolskim. Nie jest jednak, tak jak on, kierownikiem biura prasowego – funkcja rzecznika została wydzielona i połączona ze stanowiskiem wicedyrektora kancelarii zarządu. Szatanik pełnił funkcję rzecznika od września 2017 roku.

Nowy rzecznik jest krakowskim radnym (sprawuje funkcję wiceprzewodniczącego), w wyborach startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, i deklaruje, że będzie nadal realizował swój mandat. Od czterech lat odpowiada za kontakt z mediami klubu radnych w Radzie Miasta Krakowa. Od 2016 roku do teraz był też rzecznikiem krakowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W przeszłości pełnił też funkcję przewodniczącego rady programowej TVP Kraków i prowadził m.in. kampanię na rzecz przełamania negatywnych stereotypów dotyczących Nowej Huty.

Drewnicki jest inżynierem ochrony środowiska po studiach na Akademii Górniczo-Hutniczej, ukończył też studia podyplomowe z public relations w Szkole Głównej Handlowej. 

Szatanik nie odszedł z urzędu – został zastępcą dyrektora departamentu środowiska i będzie odpowiadał za promocję, marketing i komunikację projektów skupiających się na ochronie środowiska, takich jak EkoMałopolska. O zmianie zawodowej poinformował na Facebooku. Stanowisko kierownika biura prasowego, które dotychczas obejmował, pozostaje na razie nieobsadzone. (mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin