Nadzy mężczyźni w kampanii promującej damskie garnitury

dodano: 
10.10.2017
komentarzy: 
0

Marka Suistudio, która produkuje damskie garnitury, stworzyła zaskakującą kampanię reklamową – pisze fpiec.pl. Na fotografiach przedstawione zostały elegancko ubrane kobiety w luksusowych wnętrzach. Wyglądają na pewne siebie i odważne – czytamy. Na każdym ze zdjęć znajduje się jednak również nagi mężczyzna. Stoi lub leży obok i – jak sugeruje źródło – wygląda, jakby był elementem wystroju mieszkania. Na fotografiach nie widać twarzy mężczyzny.

Źródło: instagram.com/suistudio

Hasło kampanii to „Nie ubieramy mężczyzn” (ang. „Not dressing men”). Jak zauważa fpiec.pl, twórcy akcji potraktowali je bardzo dosłownie.

Celem Suistudio jest zwrócenie uwagi na problem przedmiotowego traktowania kobiet w reklamach – czytamy. „Ubrana kobieta sukcesu obok bezwolnego nagiego mężczyzny to kompletne odwrócenie ról” – twierdzi źródło.

Fpiec.pl pisze, że kampania przeważnie spotyka się z pozytywnym odbiorem, choć niektóre osoby zwracają uwagę, że tego rodzaju forma przedstawiania podwójnych standardów wobec płci może okazać się nie do końca właściwa – czytamy. (pp)

Zdjęcie główne: instagram.com/suistudio

Źródło:

fpiec.pl, Nadzy faceci w kampanii garniturów dla kobiet zwracają uwagę na uprzedmiotowianie modelek w reklamach, 07.10.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin