Nagranie, które miało ośmieszyć amerykańską polityk, przyniosło jej większe poparcie

dodano: 
07.01.2019
komentarzy: 
0

Internauta chciał ośmieszyć amerykańską kongresmenkę Alexandrię Ocasio-Cortez i opublikował nagranie z czasów jej studiów, na którym widać, jak tańczy z innymi studentami na dachu uniwersytetu – poinformował portal theguardian.com. Jak czytamy, próba upokorzenia niedawno zaprzysiężonej najmłodszej w historii Stanów Zjednoczonych kongresmenki przyniosła efekt przeciwny – zyskała dzięki niemu większe poparcie. Wzrosła popularność młodej polityk, wielu internautów pozytywnie oceniło jej zachowanie i chwaliło ją za to, że jest radosna i potrafi się bawić.

Mające skompromitować polityk 30-sekundowe nagranie opublikował na Twitterze użytkownik o pseudonimie AnonymousQ. Pod materiałem zamieścił komentarz, który brzmiał: „Oto przemądrzała ulubienica Ameryki zachowująca się jak bezradny przygłup”.

Jak czytamy, oryginalny post został szybko usunięty, jednak Ocasio-Cortez zdążyła na niego odpowiedzieć, publikując humorystyczne nagranie, na którym tańczy i porusza ustami do piosenki „What is it good for? Absolutely nothing” Edwina Starr'a, przed swoim nowym biurem w Kongresie. W treści posta napisała: „Słyszałam, że GOP (amerykańska partia republikańska – przyp. red.) uważa, że tańczące kobiety to skandal. Zaczekajcie, aż dowiedzą się, że kongresmenki też tańczą! Życzę wszystkim udanego weekendu :)”.

Źródło:Twitter.com/AOC

Źródło poinformowało, że oryginalny klip studencki był częścią dłuższego wideo zrobionego podczas studiów na uniwersytecie w Bostonie. (pm)

Źródło:

theguardian.com, Ocasio-Cortez's response to jibes about college dance video? A congressional dance video, Kate Lyons, Joanna Walters, 4.01.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin