Najbardziej opiniotwórcze media w maju - Uważam Rze wygrywa z Polityką

dodano: 
28.06.2011
komentarzy: 
0

IMM przebadał 5 127 majowych przekazów z telewizji, radia i prasy. W maju 2011 roku media najczęściej cytowały Rzeczpospolitą (793) i Gazetę Wyborczą (718). Na kolejnym miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych mediów znalazł się Dziennik Gazeta Prawna (282) - informuje Instytut Monitorowania Mediów.

IMM podaje: po raz pierwszy od momentu ukazania się na rynku, pismo Uważam Rze znalazło się w pierwszej trójce najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce. Wyprzedziło tym samym jednego ze stałych bywalców podium – Politykę. Wszystko za sprawą wywiadu z Mariuszem Kamińskim. Rozmowę z byłym szefem CBA Uważam Rze opublikował pod koniec maja. Sensacyjne informacje o praniu brudnych pieniędzy przez Mirosława Drzewieckiego oraz utrzymywaniu przez niego „przestępczych kontaktów z gangsterami z grupy pruszkowskiej” były komentowane na antenach głównych stacji telewizyjnych i radiowych oraz w największych tytułach prasowych.

W maju każdy z powyższych tytułów prasowych wyróżnił się odrębnym tematem, który pomógł zdobyć popularność w innych mediach.

Na  Rzeczpospolitą powoływano się głównie w kontekście rankingu szkół wyższych przygotowanego przez dziennik wspólnie z miesięcznikiem Perspektywy. Jak co roku informacje o pozycji poszczególnych uczelni były chętnie podawane przez media w regionach. Powrót tematu tajnych więzień CIA w Polsce był z kolei najczęstszym powodem cytowań Gazety Wyborczej. Gazeta doniosła, że prokurator prowadzący sprawę, który chciał postawić zarzuty członkom rządu SLD, został odsunięty od śledztwa. Dziennik Gazeta Prawna był przywoływany w związku z informacjami o usterkach przy budowie Stadionu Narodowego, które opóźnią oddanie obiektu do użytku.

zobacz szczegółowe wyniki dla wszystkich mediów

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin