Instagram wprowadzi quizy w Stories?

dodano: 
06.02.2019
komentarzy: 
0

Instagram pracuje nad możliwością dodania quizu do Stories – informuje wersm.com. Opcja ma być dostępna w formie naklejki. Jak czytamy, to kolejna funkcja, która ma pomóc markom w zwiększeniu zaangażowania odbiorców na platformie.

George Carey-Simos, autor artykułu, opisuje, że naklejki quiz pozwalałyby twórcy relacji na zadanie pytania oraz dodanie do niego serii odpowiedzi. Nowa funkcja różniłaby się od dostępnej aktualnie naklejki z ankietą tym, że odbiorcy Stories po zaznaczeniu wybranej odpowiedzi otrzymaliby informację, która opcja jest poprawna – czytamy.

Źródło dodaje, że pierwsze informacje na temat naklejki z quizem pojawiły się już we wrześniu 2018 roku, kiedy portal WABetaInfo znalazł jej ślady w kodzie aplikacji Instagram dla systemów iOS i Android. Teraz nową wersję tej funkcji zauważyła Jane Manchun Wong i poinformowała o tym na Twitterze.

tweet @wongmjane
Źródło: twitter.com/wongmjane

Jak zauważa George Carey-Simos, Instagram od momentu wprowadzenia do Stories naklejek w 2016 roku sukcesywnie udostępnia kolejne ich wersje. Użytkownicy mają obecnie do wyboru m.in. naklejki z pytaniami, muzyczne, odliczające czas do wybranych wydarzeń czy pokazujące aktualną lokalizację. (bm)

Źródło:

wersm.com, Instagram Is Working On Quiz Stickers For Stories, George Carey-Simos, 04.02.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin