Instagram wprowadza nowe funkcje w Stories: muzyczne odpowiedzi na naklejki i pytania w relacjach na żywo

dodano: 
21.12.2018
komentarzy: 
0

Instagram wprowadził dwie nowe funkcje w sekcji Stories. Pierwszą z nich jest możliwość odpowiadania na pytania zadane w relacji, przez przesłanie piosenki z biblioteki z sekcji Stories. Drugą nowością jest opcja zadawania pytań i udzielania odpowiedzi w transmisjach na żywo – poinformował portal wersm.com.

O tym, że Instagram wprowadza muzykę do sekcji Stories, pisaliśmy w lipcu 2018 roku. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać bibliotekę utworów według gatunków lub popularności i udostępniać piosenki w postaci naklejek przy zdjęciu czy filmie w relacjach. Teraz muzyka w serwisie – czytamy – będzie skłaniać użytkowników do interakcji. Źródło pisze, że możliwość rekomendowania piosenek w odpowiedzi na pytania może zbliżyć do siebie użytkowników korzystających z Instagrama. Dodatkowo, jak czytamy dalej, nowe narzędzie pozwoli również na dzielenie się utworami w relacjach prowadzonych na żywo.

Źródło: instargram-press.com

Wersm.com podaje, że dzięki nowej muzycznej funkcji naklejki znajomi korzystający z platformy będą mogli szybko pomóc w odnalezieniu piosenki dopasowanej do każdego nastroju oraz sytuacji. Gdy obserwatorzy zdecydują się na polecenie utworu, będą mieli możliwość wybrania go z playlisty znajdującej się w bibliotece Stories – czytamy. Użytkownikowi, który zadał pytanie, wyświetli się lista, na której będzie mógł przeglądać i odsłuchiwać polecone piosenki.

Ikona „muzyka” widoczna będzie obok symbolu aparatu. Jak pisze portal, powyższa funkcja pojawi się u użytkowników najnowszej wersji aplikacji na urządzeniach z systemami iOS i Android pod koniec grudnia 2018 roku. Dotyczy to jednak regionów, gdzie już teraz dostępna jest muzyczna biblioteka Stories.

Źródło podaje także, że Instagram oprócz nowej muzycznej funkcji, dodał również możliwość zadawania pytań w transmisjach na żywo. Jak czytamy dalej, osoba prowadząca relację może odpowiadać na pytania na naklejkach, tak jak do tej pory, przechodząc do Stories.

Użytkownik prowadzący live wybiera pytania, na które chce udzielić odpowiedzi. Lista zaakceptowanych treści pojawi się w Q&A i będzie widoczna dla innych osób uczestniczących w transmisji. Pytania można zadawać również podczas prowadzonej już relacji na żywo, wystarczy wrócić do wcześniejszego Stories i tam je umieścić. Treść pojawi się na aktualnej liście pytań. Osoby biorące udział w tego typu interakcji mogą udostępniać swoje zdjęcia i filmy z rolki, by pokazać „zakulisowo”, co w danym momencie robią.

Źródło: instargram-press.com

Funkcja odpowiedzi w relacjach live pojawi się u użytkowników z najaktualniejszą wersją aplikacji na urządzeniach z systemami iOS i Android jeszcze przed świętami. (pm)

Źródło:

wersm.com, Instagram Further Integrates Music Sharing Into Stories; Brings Question Stickers To Live, George Carey-Simos, 20.12.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin