O blogu Marcinkiewicza w TV

dodano: 
01.08.2006
komentarzy: 
4

Blog Kazimierza Marcinkiewicza przyciągnął nie tylko uwagę prasy, ale również stacji telewizyjnych - informacje o internetowym dzienniku byłego premiera pojawiły się w Faktach i Panoramie. „Blog to czasem nieuczesane myśli, to, co leży na sercu człowieka. W związku z tym, dziś, gdy już premierem nie jestem, mogę tę komunikację przejąć” – powiedział mediom Marcinkiewicz. Stwierdził on jednak, że internetowy pamiętnik nie jest elementem kampanii wyborczej.
Wiesław Gałązka, specjalista ds. wizerunku, powiedział w Panoramie, że prowadzenie przez polityków blogów „Sprzyja przejrzystości w polityce, niewątpliwie pozwala na zbliżenie się i zainteresowanie przeciętnego wyborcy polityką”. Marcinkiewicz nie jest pierwszym politykiem korzystającym z tej formy komunikacji – Ryszard Czarnecki z Samoobrony swoje zapiski w sieci prowadzi od prawie trzech lat.
Blogi zaczęły powstawać 10 lat temu, najpierw stały się popularne w Stanach Zjednoczonych. Ich nazwa pochodzi od skrótu amerykańskich słów web i log, czyli internetowy pamiętnik. W Polsce prowadzi je ponad 100 tys. osób, wśród nich znani publicyści i osoby publiczne.

Źródło:

TVN, Fakty, 31.07.06, 19:20; TVP 2, Panorama, 31.07.06, 22:17
komentarzy:
4

Komentarze

(4)
Dodaj komentarz
03.08.2006
9:02:44
Max
(03.08.2006 9:02:44)
PiS twierdzi (i niestety ma rację), że w wyborach nie liczy się inteligencja lecz proste masy. Twój sondaż miał niereprezentatywną grupę badanych :) Dwa dni temu spytałem nianię do dzieci co sądzi o Marcinkiewiczu. Odpowiedziała, że bardzo go lubi, bo jest miły, nie jest zacietrzewiony, itd. W krótkiej rozmowie okazało się, że nie jest dla niej istotne to, że jako rządzący nic nie robi poza robieniem dobrego wrażenia. Głupie masy, głupi rządzący. A Romek robi wszystko, aby poziom edukacji zbytnio nie wzrósł.
02.08.2006
15:15:39
XoZ Commando
(02.08.2006 15:15:39)
Nie moge wyjść z podziwu lub raczej z osłupienia skąd często takie wysokie notowania tego polityka i pozytywna ocena jego działalności nawet tej tylko PRowej. Przecież on wysławia się - buduje zdania jakby miał zwoje mózgowe przyciśniete imadłem... Zrobiłem mały sondaż wśród młodych ludzi po studiach i ich wszystkich irytuje ta małpka kapucynka - jedno z określeń "taki czaruś dla pogubionych i nierozumiejących rzeczywistości". Ten gość zrobi wszystko aby być na świeczniku medialnym, guzik zrobi jako zarządca miasta ale będzie się nadstawiał 4 władzy.
02.08.2006
13:43:15
zelda
(02.08.2006 13:43:15)
szkoda, że taki egzaltowany jest ten najlepszy pr-owiec wśród polityków. Ale widać, że jako jeden z nielicznych traktuje budowanie wizerunku poprzez słowa jako rzecz arcyważną. Przy pomocy prostych tricków trafia do mas, jest miły, usmiechnięty i sprawia wrażenie, że coś robi, a już na pewno kiedyś zrobi... kwiaty staruszkom rozdaje, do chorych pojedzie i pogada, dzieci poprzytula...jednym slowem robi wrażenie, tyle że to tylko puste wrażenie, które najpewniej wystarczy, żeby wygrać bój o fotel prezydenta Warszawy. Przykre:(
02.08.2006
10:00:12
luka
(02.08.2006 10:00:12)
wybrane fragmenty z bloga: - Żyć w tamtych czasach…. Mam nadzieję, że trochę właśnie taki jestem. Pełen wolności i romantyzmu. - Zawsze kochałem wyzwania, mogę nawet powiedzieć kocham sporty ekstremalne. A Warszawa jest wyzwaniem, jest stłumionym, uśpionym potencjałem. Chcę Ją rozbudzić, pobudzić do dynamicznego rozwoju. Oj, kocham takie wyzwania. Prawdziwie kocham. - Wbrew wszystkim, wbrew całemu światu. Też lubię robić wbrew, choć tylko w najważniejszych sprawach. - Często powtarzam młodym przyjaciołom: nie śnij swych marzeń, zabieraj się do roboty i realizuj je. - Ale dzisiejszy dzień jest dla mnie szczególny jeszcze z jednego powodu. 25 lat temu ślubowałem Maryli, mojej kochanej żonie. Wszystko co mam zawdzięczam Jej. Bez niej nie byłoby mnie, nie byłoby tego wszystkiego czego dokonałem. To właśnie Ona za wszystko płaci.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin