Odpowiedzialni społecznie według Wprost

dodano: 
05.11.2012
komentarzy: 
0

Redakcja tygodnika Wprost w najnowszym numerze opublikowała najciekawsze projekty CSR. Pomysłodawcami wyróżnionych akcji są m.in.  PGE SA, Jeronimo Martins Polska i PKP Cargo.

Wśród najciekawszych projektów CSR według tygodnika Wprost znalazła się np. „Energia z serca” realizowany przez Polską Grupę Energetyczną, która w 2011 r. trafiła na listę RESPECT Index. Tygodnik docenił też „Słodkie wsparcie sportu” autorstwa Krajowej Spółki Cukrowej – za „partnerstwo na wagę złota” i pomoc polskim sportowcom wielu różnych dyscyplin (m.in. drużynie koszykówki Lotos Trefl Gdańsk, SPR Lublin – piętnastokrotnemu zdobywcy tytułu Mistrza Polski w piłce ręcznej kobiet i żużlowemu klubowi Toruń Unibax). Tą samą tematyką zainteresowany jest od lat PZPS – firma popularyzuje sport wśród dzieci i młodzieży. Najistotniejszą częścią projektu jest powołanie żeńskich i męskich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w każdym województwie. Programem objętych będzie blisko 4,5 tys. młodych siatkarek i siatkarzy. Na ten cel MSiT przeznaczy jeszcze w tym roku minimum 26 mln zł.

Na liście jest poza tym PARP, który „zwiększa konkurencyjność regionów poprzez społeczną odpowiedzialność biznesu” (projekt finansowany przez Szwajcarię) oraz Jeronimo Martins Polska z akcją „Dzieci są najważniejsze”. Jak czytamy we Wprost, właściciel Biedronki dba o lokalne społeczności, promuje i prowadzi wiele inicjatyw charytatywnych czy społecznych. Z kolei PKP CARGO w myśl hasła „Od pokoleń kochamy kolej…” od lat troszczy się o zabytki kolejowe, będąc mecenasem parowozowni Wolsztyn i skansenu kolejowego w Chabówce. Raz w roku odbywają się tam cykliczne parowozowe pikniki, które gromadzą dziesiątki tysięcy widzów. Kolejna firma odpowiedzialna społecznie to Koleje Mazowieckie, które stawiają na młodych ludzi i ułatwiają im wejście na rynek pracy. Od 2005 roku spółka współpracuje z Zespołem Szkół im. S. Wysockiego w Warszawie. Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w Kolejach, a najlepsi są w niej zatrudniani. W przyszłym roku Koleje planują także ufundowanie stypendium Prezesa Zarządu Kolei Mazowieckich dla najzdolniejszych uczniów. Wzorem do naśladowania może być także „Maraton Dbam o Zdrowie” (Pelion). Łódzka impreza, wzorem maratonu londyńskiego, ma zachęcać biegaczy do zbierania pieniędzy na wybrane organizacje społeczne, m.in. przez program „Biegam – Pomagam”. Podczas ostatniej edycji maratonu uczestniczyło w programie kilkanaście fundacji i stowarzyszeń z całej Polski. Wprost dostrzegł także konsekwencję polityki społecznie odpowiedzialnej KGHM. Poprzez fundację Polska Miedź spółka angażuje się we wsparcie projektów z dziedziny ochrony zdrowia, oświaty, nauki, kultury i sztuki, a także rozwoju sportu w regionie. W 2011 roku fundacja przeznaczyła na pomoc charytatywną prawie 12,5 mln zł. KGHM wspólnie ze Stowarzyszeniem na rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” wspiera także ochronę gatunkową sokoła wędrownego i angażuje się w opiekę nad lęgowym stanowiskiem tego drapieżnika. Wszystkie projekty dostępne są tutaj. (es)

Źródło:

Wprost, Społeczna odpowiedzialność biznesu – najciekawsze projekty, 30.10.2012
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin