Osoba odpowiedzialna za wulgarny tweet o prezydent Warszawy nie pracuje już w TVP

dodano: 
18.07.2017
komentarzy: 
0

W maju tego roku informowaliśmy o wulgarnym tweecie, który został wyemitowany w programie „Woronicza 17” w TVP Info. Wśród tematów poruszanych podczas audycji była afera reprywatyzacyjna w stolicy. Jeden z tweetów, który mogli zobaczyć na ekranie widzowie „Woronicza 17”, był następującej treści: „HGW dochodziła? Chyba na swojej działce z mężem”.

Dzień później Telewizyjna Agencja Informacyjna poinformowała o zawieszeniu pracownika odpowiedzialnego za emisję wpisów z Twittera w programie.

Jak pisze wprost.pl, z informacji podanych niedawno przez Jacka Kurskiego, prezesa TVP, wynika jednak, że telewizja zakończyła współpracę z osobą, która odpowiadała za opisaną wyżej sytuację.

Grzegorz Furgo, poseł Platformy Obywatelskiej, złożył interpelację do ministra kultury i dziedzictwa narodowego w związku z incydentami, do jakich według niego dochodziło w programach telewizji publicznej – czytamy. Jako przykład podał wulgarny tweet, który pojawił się w „Woronicza 17”. Do interpelacji posła odniósł się prezes Telewizji Polskiej – czytamy dalej.

„Błąd moderatora programu spotkał się z natychmiastową i zdecydowaną reakcją dyrekcji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, a także kierownictwa redakcji publicystyki TVP Info. Zdecydowano m.in. o natychmiastowym zakończeniu współpracy z osobą odpowiedzialną za tę sytuację” - cytuje wypowiedź Jacka Kurskiego wprost.pl. (pk)

Źródło:

wprost.pl, Kurski ostro zareagował na wulgarnego tweeta o Gronkiewicz-Waltz. Pracownik TVP zwolniony, 17.07.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin