Owsiak ogłosił, że wraca na stanowisko prezesa WOŚP. Internauci podzieleni

dodano: 
21.01.2019
komentarzy: 
0

Kilka dni temu informowaliśmy, że Jerzy Owsiak 14 stycznia 2019 roku zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Powiedział o tym podczas konferencji zaraz po tym, jak podano do wiadomości publicznej informację o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został zaatakowany podczas finału WOŚP.

W sobotę 19 stycznia, po pogrzebie Pawła Adamowicza, Owsiak ogłosił, że wraca na stanowisko prezesa Fundacji. Na facebookowej stronie WOŚP pojawił się film, w którym Jerzy Owsiak zwrócił się bezpośrednio do Pawła Adamowicza. Prezes WOŚP wyjaśnił w materiale, że do powrotu skłoniły go wydarzenia z ostatnich dni.

„Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły. Mogliśmy tu u ciebie w Gdańsku, w mieście, które tak kochasz, zobaczyć największe serce świata. Masa ludzi przyszła, żeby zapalić znicze. Później także i Orkiestra dostawała niesamowite informacje na nasz temat, na temat tego, co robimy” – powiedział Owsiak. Podał przykłady wypowiedzi siostry Małgorzaty Chmielewskiej, Anny Dymnej, Agnieszki Chylińskiej oraz żony Pawła Adamowicza Magdalena.

Jak zauważa serwis wiadomosci.wp.pl, oświadczenie Owsiaka podzieliło internautów. Część z nich cieszyła się z jego powrotu na stanowisko prezesa WOŚP i pisała, że to wspaniała wiadomość. Wśród nich była m.in. Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Źródło: twitter.com/JaninaOchojska

Źródło wskazuje, że jednak nie wszystkich decyzja Owsiaka zadowoliła. Niektórzy z komentujących, np. Mariusz Piekarski i Jakub Kaługa z RMF FM czy blogerka Kataryna, skrytykowali prezesa WOŚP za termin ogłoszenia swojej decyzji.

Źródło: twitter.com/ka_uga

Źródło: twitter.com/katarynaaa

(pp)

Źródło:

własne; wiadomosci.wp.pl, Powrót Jurka Owsiaka. Skrajne reakcje w sieci, Violetta Baran, 19.01.2019; zdjęcie główne: facebook.com/wosp
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin